Jaki jest najbezpieczniejszy telefon dla dzieci?

Udostępnij

Podarowanie dziecku po raz pierwszy telefonu może być kłopotliwe. Nie można ich kontrolować, gdy są w szkole lub bawią się z przyjaciółmi, więc nie można powiedzieć, na co patrzą lub z kim rozmawiają ...

I to jest problem, gdy kupujemy telefon dla małego dziecka. Trzeba bardzo uważać na to, co dostają w internecie. A w skrajnych przypadkach możemy otrzymać rachunek na kilkaset złotych za zakupione przez dziecko aplikacje.

Telefony iPhone i Android są świetne, ale dają Ci nieograniczony dostęp do Internetu przez cały czas - zarówno jego dobre, jak i złe strony. A to może być niepokojące dla rodziców, zwłaszcza jeśli dziecko jest małe.

Posiadanie telefonu oznacza, że Twoje dziecko jest bezpieczniejsze, bo jeśli się zgubi, będziesz pod telefonem. Ale żadne małe dziecko nie powinno mieć nieograniczonego dostępu do internetu z oczywistych względów. Tak więc jaki telefon dla dziecka wybrać?

Po pierwsze, iPhony są BARDZO drogie. Po drugie, nie chcemy, aby dziecko surfowało po sieci bez celu. Dopiero gdy będzie bardziej dojrzały i starszy.

dziecko z telefonem

Przeczytaj więcej: Jaki telefon wybrać dla dziecka?

Poznajcie Nokię 3310 - najbezpieczniejszy telefon dla dzieci

Telefon, który spopularyzował telefony wśród młodzieży pod koniec lat 90. Nokia 3310 była "cegłą". Miał Snake'a, dzwonił i wysyłał smsy, a po pełnym naładowaniu wytrzymywał około miesiąca.

Ten klasyczny telefon był jedną z sił napędowych masowego przyjęcia telefonów komórkowych w latach 90. ubiegłego wieku, cementując świadomość marki Nokia na całym świecie. A kilka lat temu Nokia ożywiła model 3310 na potrzeby współczesnego rynku, dodając nowe funkcje, nowy design i ulepszony aparat.

Dlaczego Nokia 3310 to najlepszy telefon dla małych dzieci?

Po pierwsze, to NIE jest smartfon. Ma połączenie z internetem, ale jest to 2G - bardzo wolne. Oznacza to, że strony multimedialne nie będą się ładować, a jeśli już, to będą wyglądać fatalnie na 2,4-calowym wyświetlaczu QVGA Nokii 3310. Nie uruchamia na nim aplikacji, więc nie ma niespodzianki w rachunkach za zakupy in-app, i ma znakomitą żywotność baterii.

Co jest najlepsze? Nokia 3310 kosztuje tylko około 200zł!

Jeśli chodzi o design, Nokia 3310 jest dostępna w różnych kolorach i posiada 2-megapikselowy aparat z tyłu. Wyświetlacz, jak już wcześniej wspomniano, jest mały i niskiej jakości. 

Obudowa jest niezwykle solidna, a sam telefon jest stosunkowo kompaktowy, mierząc 116 x 51 x 12,8 mm. Bateria jest wymienna i w przeciwieństwie do najnowszych iPhone'ów, ma gniazdo słuchawkowe. W rzeczywistości Nokia 3310 jest tak spartańska, jak tylko może być telefon - ale o to właśnie chodzi!

  • Brak sklepu z aplikacjami, więc brak zakupów w aplikacji
  • Nie ma Facebooka
  • Nie WhatsApp
  • Nie ma YouTube.
  • A łącze internetowe jest zbyt wolne, by z niego korzystać.

dziecko z telefonem

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało telefon, ale obawiasz się, co napotka w sieci, to taki telefon jak Nokia 3310 jest idealny - jedyne, co potrafi, to dzwonić i wysyłać SMS-y. To jest dosłownie wszystko. A to oznacza, że możesz spać spokojnie wiedząc, że Twoje dziecko nie robi nic, czego nie powinno.

Nokia 3310 nie uruchomi Facebooka ani WhatsApp. Siedzenie w sieci będzie bolesną sprawą ze względu na niskiej jakości wyświetlacz telefonu i połączenie internetowe 2G. Wszystko, co Twoje dziecko będzie mogło robić, to grać w Snake'a, wykonywać połączenia i wysyłać wiadomości tekstowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz