Co zaprezentuje jutro Apple?

Udostępnij

Już jutro we wtorek 30 października Apple zaprezentuje nam swoje kolejne nowości wydawnicze! Konferencje giganta z Cupertino zawsze wzbudzają wiele emocji oraz spekulacji. Od dawna zastanawiamy się – co pokaże Apple?

iPad Pro

To wydaje się być pewniak, zwłaszcza, że Apple ma sporo zmienić w designie urządzenia. Ma zniknąć klawisz Home z Touch ID, również zgodnie z trendem ramki, które okalają ekran urządzenia. Ma pojawić się system rozpoznawania twarzy czyli Face ID, który ma działać w pozycji pionowej, jak i poziomej.

Widać to zwłaszcza na renderach, że urządzenie ma mieć zdecydowanie zaostrzane krawędzie.

Na horyzoncie widać dwa modele – jeden o przekątnej 10,5-cala lub 11-cala a drugi 12,9-cala lub 13-cala. Urządzenie nie zwiększy się, a to wszystko za sprawą mniejszych ramek, o których już wspomniano. iPad Pro ma posiadać port USB-C zamiast standardowego do tej pory złącza Lightning.

Nowy port umożliwia przesyłanie danych w jakości 4K wraz ze wsparciem technologii HDR. W ustawieniach iOS 12 pojawić się ma zakładka, która dostępna tylko w iPadach Pro, który będzie umożliwiała wybór jakości przesyłanego obrazu.

Nowy iPad ma posiadać również Magnetic Connector, które jest nowym złączem, które zastepuje Smart Connector. Ma ono pozwolić na podłączenie magnetyczne klawiatury oraz innych akcesoriów. Chodzą słuchy, że może także posłużyć do ładowania nowego Apple Pencil.

Na pokładzie iPadów ma znaleźć się nowy procesor A12X i wsparcie dla Apple Pencil 2.

Ładowarka będąca w zestawie ma posiadać 18 W mocy.

Apple Pencil 2

Skoro iPad Pro to musi się także pojawić Apple Pencil 2. Od dawna spekuluje się, że Apple ma wydać nową wersję swojego rysika. Spekuluje się, że Apple Pencil 2 wyposażony będzie w magnesy, które pozwalałby go przyczepić do iPada. A jest to nie lada problem pierwszej generacji, gdyż teraz użytkownicy nie wiedzą trochę, co zrobić z rysikiem, gdy ten nie jest używany.

Plotki sugerują, że wizualnie Apple Pencil 2 ma upodobnić się do prawdziwego długopisu i posiadać klips, dzięki czemu bez kłopotu moglibyśmy zaczepić go o chociażby kieszeń koszuli.

Rysik ma również posiadać nowe funkcje, dzięki lepszej współpracy z iPadem Pro. Ma być wykorzystywany w większej ilości aplikacji i częściej wykorzystywany do działań w systemie.

Apple Pencil 2 ma posiadać wsparcie dla gestów, które pojawić ma się w iOS 12.1. Poprzez dotknięcie, przytrzymanie czy inny gest na urządzeniu, użytkownik będzie mógł zmienić rodzaj kreski, czy pędzla.

MacBook

Od bardzo dawna przez Sieć przemykają co rusz to nowe informacje na temat „budżetowego” MacBooka, który ma być następcą ostatniego z serii MacBook Air. Bardzo prawdopodobnym jest, że Air zniknie z nazwy tego urządzenia i będzie to po prostu MacBook, który niejako zastąpi dwa modele za jednym zamachem. Ma on posiadać 13-calowy ekran Retina, ale obudowa nie zwiększy się przez zastosowanie cieńszych ramek. Oprócz tego pojawi się prawdopodobnie Touch ID.

MacBook ma być doprawdy tani, jak na standardy Apple – ma on kosztować maksymalnie 999 dolarów, choć pojawiają się słuchu o cenie 899 dolarów albo nawet 799 dolarów!

Wiemy jeszcze, że w nowym laptopie od Apple prawdopodobnie znajdzie się procesor Intel ósmej generacji – Amber Lake. Są one zdecydowanie szybsze od swoich poprzedników, a przy okazji są o wiele bardziej energooszczędne. Mówi się o nowym chipie T2 lub T3 oraz o module obsługującym LTE.

Co innego możemy jutro zobaczyć?

Mac Mini

Urządzenie, które od czterech lat nie doczekało się następcy, ale w zeszłym roku z obozu Apple wyłaniały się głosy mówiące o nowym modelu tego urządzenia. Ma to być urządzenie skierowane do profesjonalistów, dzięki nowym procesorom oraz dyskowi flash.

iMac

O ile w przypadku Maca Mini możemy mówić o – nomen omen – mini rewolucji to w przypadku nowego iMaca możemy mówić raczej o delikatnym odświeżeniu. Ma pojawić się wydajniejszy układ graficzny i szybszy procesor.

iPad Mini 5

Ostatnio pojawiły się doniesienia od samego Ming-Chi Kuo, który zasugerował, że już niedługo powinien na rynku pojawić się iPad Mini 5. Póki co wiemy bardzo niewiele, ale kto wie? Może jutrzejsza konferencja przyniesie więcej jakichkolwiek informacji na temat tego urządzenia.

Smart Keyboard 2, Air Pods 2, AirPower

Być może, choć to nic pewnego, usłyszymy jutro również co nieco na temat akcesoriów do urządzeń Apple. Smart Keyboard 2 wydaje się być idealną nowością do nowego iPada Pro. Klawiatura ta spowoduje, że użytkowanie iPada stanie się łatwiejsze i bardziej intuicyjne. O słuchawkach Air Pods 2 słyszymy już od bardzo dawna, podobnie jest z ładowarką AirPower. Wokół dwóch ostatnich urządzeń pojawiło się już tyle spekulacji, że trudno się już w tym połapać. Oby jutrzejsza konferencja rzuciła nieco światła na te kwestie.

Konferencja już jutro! Jej rozpoczęcie odbędzie się o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz