Koronawirus a technologia – epidemia może opóźnić premierę iPhone’a SE 2

Udostępnij

Ostatnie doniesienia na temat wirusa 2019-nCoV szerzej określanego, jako koronawirus nie napawają optymizmem. Każdego dnia w mediach zalewają nas informacje o wzrastającej liczbie chorych i o przypadkach zakażeń w innych miejscach niż Chiny. Taka sytuacja to rzecz jasna przede wszystkim zagrożenie dla ludzkiego życia, ale epidemia zbiera szersze żniwa – może ona wstrząsnąć gospodarką, czemu przykładem są najnowsze informacje na temat Apple.

Opóźnienia w produkcji

Nie ma nic ważniejszego niż życie i zdrowie ludzi, jednak trzeba zauważyć, że szerzący się wirus może zaszkodzić także gospodarce, giełdzie, czy zatamować transport.

Wuhan to obszar w Chinach, gdzie powstało ognisko zapalne koronawirusa. Państwo to aktualnie przeżywa paraliż. Okres wolny od pracy z okazji Chińskiego Nowego Roku został przedłużony, przez co wiele osób wróci do pracy później niż zakładały to pierwotne założenia. Wiele fabryk stoi aktualnie pustych, a ludzie zmuszeni są pozostać w swoich domach. Jeżeli wirus nie przestanie się rozprzestrzeniać to opóźnienia mogą się zdecydowanie wydłużyć.

Dobrym przykładem jest tutaj Apple i ich planowana premiera iPhone’a SE 2. Ostatnio w Sieci pojawiły się informacje, że w lutym ruszyć ma masowa produkcja tego urządzenia. Premiera planowana była na marzec. Jednak w świetle najnowszych wieści będzie ona przesunięta na późniejszy termin.

To nie tylko iPhone SE 2 – premiera wielu innych urządzeń może zostać znacząco przesunięta. W Chinach działa wielu podwykonawców, którzy tworzą podzespoły wielu sprzętów elektronicznych. Stojące fabryki muszą nieść za sobą opóźnienia, gdyż produkcja nie będzie terminowa.

Jeśli założymy naprawdę czarny scenariusz związany z epidemią, która przerodzi się w pandemię to opóźnieniom mogą ulec nawet premiery jesiennych sprzętów, jak na przykład iPhone 12.

Można to rozciągnąć jeszcze w czasie i analogiczne wspomnieć, że pogarszająca się sytuacja może wpłynąć nawet na premiery urządzeń, które planowane były na 2021 rok.

Oczywiście mówimy tu TYLKO o sprzętach elektronicznych, które w dobie aktualnych informacji na temat koronawirusa są czymś całkowicie nieistotnym. Tekst ma charakter wyłącznie informacyjny i jest próbą ukazania na jak wiele dziedzin życia codziennego może wpłynąć epidemia.

Najważniejsze jest nasze zdrowie, dlatego mamy ogromną nadzieję, że szybko uda nam się uporać z rozprzestrzeniającym się wirusem i stan zagrożenia zostanie zniesiony.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz