Taki będzie iPhone SE2?

Udostępnij

Do dzisiaj wygląd iPhone’ów 5 oraz 5S uważany jest za jeden z najschludniejszych wśród użytkowników smartonów. W roku 2016 pojawił się iPhone SE, który wyglądem nawiązywał właśnie do „piątki”, co dodatkowo pomogło mu zyskać rzeszę fanów. Świeże informacje, które pojawiły się w Sieci rzucają nowe światło na zbliżającego się iPhone SE 2.

iPhone SE 2 = iPhone SE + iPhone X?

Wiele wskazuje, że w kwestii wyglądu nadchodzącego smartfona to równanie ma zastosowanie. Wymiary względem iPhone SE nie ulegną zmianie, nawet gabarytowo może być delikatnie mniejszy(!). Do tego ramka wokół telefonu i prawdopodobnie jednak nie szklane, a aluminiowe plecki i bardzo podobny układ przycisków funkcyjnych po bokach – wypisz, wymaluj, jak poprzednik.
Ale z drugiej strony ekran ma zostać rozciągnięty na cały przedni panel, zniknie Home Button, a na górze pojawi się sławetny notch. To zdecydowanie nawiązanie do rozwiązań z iPhone’a X.
Telefon ma być wizualną mieszanką tych dwóch modeli.

iPhone SE 2018 z Face ID?

Jeżeli rzeczywiście telefon ma być wyposażony w ekran na całym przednim panelu oraz notch to wiele wskazuje na to, że rzeczywiście powinno tak być i funkcjonalność ta pojawi się w nowym SE. Ale trzeba zauważyć, że notch w SE 2 będzie bardzo niewielki, więc nie mamy pewności, czy komponenty tworzące Face ID zmieszczą się na takiej małej przestrzeni. Dlatego jest to nie lada zagwozdka – bo gdyby miało nie być Touch ID oraz Face ID to jak użytkownicy mieliby odblokowywać telefon?

Informacji pojawia się coraz więcej i nierzadko stoją one ze sobą w sprzeczności. Trzeba czekać na ruch Apple i ogłoszenie premiery nowego iPhone SE 2. Kiedy premiera? Trudno wyrokować, ale prawdopodobnie stanie się to w czerwcu podczas WWDC 2018. Jeżeli rendery okażą się prawdą, a nowy iPhone SE 2018 zadebiutuje na rynku z podobną ceną, jak jego poprzednik to dużo wskazuje na to, że może to być hit sprzedażowy.

O iPhone SE 2 pisaliśmy już tutaj oraz tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz