Apple Pencil 2 i iPad Pro już dostępne!

Udostępnij

Apple zaprezentowało dziś dwa nowe modele iPada Pro oraz swój Apple Pencil 2. iPady, które teraz standardowo wyposażone są w Apple Face ID, nie mają przycisku home i mają nowe ramki.

iPad Pro 2018 r.

Ich wygląd był znany od dłuższego czasu. Nowy iPad Pro ma cienkie ramki, których grubość jest jednakowa z każdej strony. Fakt, że w iPadzie Pro znalazło się Face ID oznacza, że nie doświadczymy słynnego notcha. Wynika to z nieco większych rozmiarów iPada. Warto zauważyć, że Face ID będzie dostępne w iPadzie Pro zarówno w poziomie, jak i w pionie. iPad Pro dzieli z iPhone'em Xr jedną rzecz - rodzaj ekranu, a mianowicie Liquid Retina LED.

Zapasem jest ośmiordzeniowy procesor A12X Bionic. Został on stworzony w technologii 7nm (10 miliardów tranzystorów). Testy pokazują jednak, że iPad działa o 90% szybciej, gdy korzysta z wielu rdzeni, niż jego poprzednik. Układ graficzny jest nawet 1000 razy szybszy od poprzedników. Apple dokonało nawet porównania, porównując nowego iPada Pro do konsoli Xbox One S. Trzeba przyznać, że brzmi to poważnie.

Brak przycisku Home jest widoczny w iOS 12 na iPadzie. Widać to także w nowych modelach iPhone'ów. Nawet starsze modele mogą korzystać z modelu gestów z nowym systemem.

Plotki, że iPad Pro będzie miał porty USB-C okazały się prawdziwe. Złącze Lightning zostało zastąpione przez standard USB. Dzięki temu urządzenie może przesyłać obraz w rozdzielczości co najwyżej 5K po podłączeniu do telewizora lub monitora obsługującego taką rozdzielczość. iPad może być również używany jako ładowarka!

iPad Pro będzie występował w dwóch wersjach: z ekranem 11-calowym i 12,9-calowym. Nowe modele iPada Pro będą o 25% mniejsze od poprzednich modeli Pro.

Apple Pencil 2

Choć iPad jest świetnym urządzeniem, jest jedno akcesorium, które może uczynić go jeszcze bardziej użytecznym. Apple zapowiedziało dziś nową wersję dla Apple Pencil. Nowy rysik może być również ładowany indukcyjnie poprzez proste przyłożenie go do iPada Pro. Dzięki wbudowanemu magnesowi możemy przyczepić nasz Apple Pencil bezpośrednio do iPada Pro. Dzięki temu mamy pewność, że nie zgubi się on w upale panującym w biurze. Apple Pencil 2 będzie miał również wsparcie dla gestów, zostało to potwierdzone.

Cennik

Cena 11-calowego iPada Pro wyniesie 3 799 dolarów. Większy model o przekątnej 12,9 cala będzie dostępny za 4799 zł. Urządzenia będzie można kupić już w przyszłym tygodniu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz