Wkrótce otrzymasz 50% baterii w ciągu zaledwie pięciu minut ładowania na Androida.

Udostępnij

Masz dość ciągłego czekania na naładowanie smartfona? To wszystko może się zmienić. Widzieliśmy wzrost liczby szybko ładujących się systemów, takich jak Oppo, OnePlus i Samsung, które osiągają moc 65W, ale ładowanie 100W wkrótce stanie się rzeczywistością. Poznaj technologię Quick Charge 5 firmy Qualcomm.

Quick Charge 5 staje się pierwszą na świecie komercyjnie opłacalną platformą szybkiego ładowania, która obsługuje ponad 100W mocy ładowania w smartfonie. Qualcomm twierdzi, że pozwoli Ci to na naładowanie urządzeń od 0 do 50 procent baterii w zaledwie pięć minut. Liczba ta jest oparta na baterii o pojemności 4500 mAh. Ładowanie flagowych smartfonów z bateriami o pojemności 5000 mAh potrwa nieco dłużej.

Oprócz szybkości, producent chipów do smartfonów Snapdragon twierdzi, że w porównaniu z poprzednimi wersjami poprawił wydajność, a jednocześnie wprowadził nowe technologie baterii, akcesoria i funkcje bezpieczeństwa.

Quick Charge 5 obsługuje urządzenia, które mieszczą się w zakresie od 3,3V do 20V. Liczby od zera do pięćdziesięciu procent są imponujące, ale pełne naładowanie powinno być również możliwe do osiągnięcia w ciągu zaledwie 15 minut. Położyłoby to kres prawie wszystkim problemom związanym z żywotnością baterii. Teoretycznie, można podłączyć telefon przed umyciem zębów rano i byłoby to całkowicie pełne przed zakończeniem nitkowania. W przeciwieństwie do opatentowanej przez Oppo technologii szybkiego ładowania, podobno sięgającej 125W, która jest powiązana ze smartfonami Oppo, Qualcomm Quick Charge 5 jest platformą i dlatego jest obsługiwana przez wszystkie smartfony z nowoczesnym chipsetem Snapdragon. Zhang Lei, wiceprezes Mi Phone i dyrektor generalny ds. badań i rozwoju sprzętu w Xiaomi, potwierdził, że marka będzie korzystać z nowej technologii ładowania: "Xiaomi zawsze była zaangażowana w proaktywne działania na rzecz przyjęcia nowych technologii i przyspieszenia realizacji ulepszonych doświadczeń. W przyszłości coraz więcej użytkowników Xiaomi będzie mogło cieszyć się szybkim, bezpiecznym i doskonałym ładowaniem dzięki technologii Quick Charge 5".

Quick Charge 5 jest obecnie próbkowanie z klientami i oczekuje się, że pojawi się w urządzeniach komercyjnych w trzecim kwartale 2020 roku. Quick Charge 5 jest obsługiwany przez smartfony Snapdragon 865 i 865 Plus. Obejmuje to serię Samsung S20, OnePlus 8 Pro i Sony Xperia 1 II. 

Czy jesteś podekscytowany szybkim ładowaniem 100W?

Komentarze (0)

Zostaw komentarz