IOS 12 – kiedy można spodziewać się publicznej bety i finalnej wersji systemu?

Udostępnij

W zeszły poniedziałek podczas WWDC 2018 przedstawiciele firmy Apple zaprezentowali nowe wersje swoich systemów, a wśród nich znalazł się również rzecz jasna iOS 12. Póki co dostępny jest do testów dla deweloperów, kiedy pojawi się publiczna beta, a kiedy finalna wersja?

Kiedy spodziewać się publicznej bety iOS 12?

Dla osób, które są zbyt niecierpliwe, by wytrzymać do oficjalnej premiery systemu, przygotowana została możliwość korzystania z otwartej, publicznej wersji beta.

Apple najprawdopodobniej udostępni ją na przełomie czerwca i lipca, jak miało to miejsce w latach poprzednich. Aby móc korzystać z bety, należy przystąpić do darmowego programu Apple Software Beta Program.

Wersje beta ostatnich dwóch systemów pojawiały się:
iOS 11 – 26 czerwca
iOS 10 – 7 lipca

Należy jednak wziąć pod uwagę, że jest to wersja testowa, toteż spodziewać się należy, że będzie miała ona jeszcze sporo błędów i nie wszystko będzie działało, jak należy. Ale z drugiej strony deweloperska wersja beta iOS 12 sprawuje się nieźle i działa stabilnie, więc można się spodziewać, że publiczna beta pozwoli na wygodne testowanie nowego systemu. Zresztą – w razie jakichkolwiek problemów, wrócić można do wersji 11.4 i poczekać na stabilną, finalną wersję nowego systemu.

iOS 12 – kiedy pojawi się wersja finalna?

Podczas WWDC 2018 Apple wspomniało tylko, że premiera nowego systemu odbędzie się jesienią.
W ostatnich latach premiera systemów odbywała się w połowie września – po prezentacji nowych modeli iPhone’a i tuż przed ich pojawieniem się w sprzedaży. Wszystko wskazuje, że nic się nie zmieni i Apple podobną strategię wykorzysta także w tym roku.

Beta deweloperska iOS 12 już dostępna

Tuż po prezentacji, która odbyła się w zeszły poniedziałek, Apple udostępniło pierwszą deweloperską wersję beta swojego systemu. Mogą z niej korzystać zarejestrowani deweloperzy, którzy posiadają specjalne konto deweloperskie.
Istnieje także nieoficjalna metoda, dzięki której już dzisiaj można skorzystać z bety, nie posiadając konta deweloperskiego, ale narusza ona warunki użytkowania sprzętów Apple i może prowadzić do uszkodzenia sprzętu. Nie zalecamy zatem korzystania z niego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz