IPhone 7 i iPhone 7 Plus mają najwięcej wad

Udostępnij

Tytułowy smartfon został wydany w 2016 roku i wprowadził wiele innowacji. Urządzenie otrzymało certyfikat wodoodporności oraz dodano głośniki stereo. Wersja Plus otrzymała drugi obiektyw, a przycisk home zaczął działać bez nacisku. Żadna z tych zmian nie była tak kontrowersyjna jak usunięcie gniazda słuchawkowego.

Emocje z czasem wygasły. Część użytkowników szybko dorosła do korzystania z wejścia Lightning lub adaptera, który był dołączony do zestawu. Bezprzewodowe słuchawki stały się bardziej popularne i wiele osób w nie zainwestowało. Ten trend w dużej mierze odpowiadał za odwrócenie uwagi od żalu po stracie mini-jacka. Ostatecznie posiadanie zestawu Air Pods lub porównywalnych modeli stało się standardem.

Z punktu widzenia serwisowego usuwany jest jeden jack, co oznacza mniej problemów z psującym się podzespołem. Trzeba pamiętać, że użytkownicy po tym ruchu zaczęli bardziej polegać na złączu Lightning. Doprowadziło to do zwiększenia liczby awarii tego modułu.

Gniazdo nie jest jedynym komponentem, który powoduje bezsenne noce dla "siódemki". Warto zwrócić uwagę na inne komponenty, które są najbardziej podatne na uszkodzenia. Zapoznajcie się z listą opartą na naszych doświadczeniach.

Pęknięte szkło iPhone 7

Najczęstszą usterką jest pęknięcie szkła na przednim panelu smartfona. Czasami, aby stworzyć pajęczynę na ekranie wystarczy jedno stuknięcie. Ulegnie on niewielkim uszkodzeniom tylko wtedy, gdy użytkownik będzie miał szczęście. Inne komponenty nie zostaną uszkodzone i będzie można wymienić szkło iPhone 7, przywracając urządzenie do stanu sprzed wypadku.

Czasami kolizja może być tak katastrofalna, że konsekwencje są znacznie gorsze. Pęknięte szkło może doprowadzić do awarii wyświetlacza, przez co może on wykonywać sztuczki. Korzystanie z ekranu może być utrudnione, jeśli pojawią się na nim niedoskonałości. Skrajne przypadki mogą spowodować całkowite wygaszenie wyświetlacza. Wymiana ekranu iPhone 7 to jedyne rozwiązanie.

Problemy z ładowaniem iPhone'a 7

Codzienna rutyna ładowania smartfona jest już częścią naszego codziennego życia. Bateria jest stale używana i ostatecznie zużywa się. Po kilku miesiącach możesz zauważyć spadek pojemności ogniwa. iPhone będzie się wtedy rozładowywał znacznie szybciej niż wcześniej. Czasami problemy z baterią mogą spowodować, że iPhone całkowicie się wyłączy lub przestanie działać. W takich przypadkach zalecana jest wymiana baterii iPhone'a 7.

Złącze ładowania iPhone'a 7 jest również wrażliwe. Służy ono do podłączania słuchawek, ładowarek i innych akcesoriów. Jest to największy grzech. Może to spowodować drobne uszkodzenia, które mogą doprowadzić do awarii całego modułu. W razie problemów zaleca się wymianę złącza ładowania iPhone'a 7.

Awaria aparatu fotograficznego iPhone'a 7

Fotografia mobilna zdobywa niesłabnącą popularność. Wielu klientów uznaje jakość wykonywanych zdjęć za kluczowe kryterium przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego urządzenia. W tej dziedzinie iPhone'y i iPady od Apple mają spory potencjał. Ewentualna usterka to jedyne, co mogłoby przeszkodzić w ich funkcjonalności. Usterka może powodować spadek jakości, zamazaną ostrość, problemy ze stabilizacją obrazu i inne komplikacje podczas aktywacji różnych trybów aparatu. Wymiana iPhone 7 jest w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem.

Zalanie iPhone'a 7

Tytułowy smartfon w teorii jest wodoodporny. Producent ustalił maksymalną głębokość i czas zanurzenia. Woda i tak może dostać się do środka, nawet jeśli nie przekroczycie limitu. Apple nie ponosi odpowiedzialności za awarie, które zdarzają się w takich sytuacjach. Ostatnią deską ratunku jest serwis pogwarancyjny. Główne elementy urządzenia mogą zostać uszkodzone przez ciecz znajdującą się wewnątrz. Po zalaniu iPhone'a 7 należy jak najszybciej posprzątać.

Problem z regulacją głośności iPhone 7

Fizyczne przyciski nie są łatwe w użyciu. Mogą być naciskane setki, a nawet tysiące razy dziennie. Służą do regulacji głośności. Mogą być również używane do tworzenia skrótów klawiaturowych, których często używasz. Naprawa problemu nie jest trudna ani droga, więc warto przyjrzeć się szybkiej wymianie przełącznika głośności iPhone 7.

Awaria mikrofonu iPhone'a 7

Smartfon nie rejestruje dźwięku za pomocą jednego modułu. Urządzenie posiada wiele mikrofonów, z których każdy odpowiada za inne funkcje. Czasami ten segment może zawieść, co może poważnie utrudnić codzienne korzystanie z urządzenia. Usunięcie mikrofonu z iPhone'a 7 przywróci pełną funkcjonalność.

iPhone 7 zamiennik głośnika do rozmów

Nie możesz lub nie chcesz zrozumieć drugiej osoby podczas rozmowy telefonicznej z powodu zakłóceń? Nie musi to oznaczać, że występują problemy z zasięgiem. Być może doszło do uszkodzenia głośnika rozmów. Najczęstsze objawy to metaliczny pogłos i przerywana mowa. W takich przypadkach konieczne jest, aby głośnik talkback iPhone 7 został wymieniony.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz