Co wiemy o iPhone XS, iPhone XS Max/Plus oraz iPhone Xc/iPhone 9 przed premierą?

Udostępnij

Już dzisiaj, 12 września odbędzie się oficjalna konferencja organizowana przez Apple podczas której zaprezentowane zostaną nowe urządzenia od giganta z Cupertino. W tym oczywiście nadchodzące iPhone’y. Co nas czeka?

iPhone 2018 – kwestia nazewnictwa

W tym roku zadebiutują aż trzy nowe modele iPhone’a i z każdym mamy ten sam problem – nie wiemy jeszcze, jak na pewno będą się one nazywać.

Następca iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus nazywać się miał po prostu iPhone 9, ale ostatnie doniesienia sugerują, że może nazywać się on iPhone Xc. Trudno uwierzyć, by Apple miało zdecydować się na tak niecodzienną nazwę swojego budżetowego smartfona, która ma święcić triumfy sprzedażowe.

Telefonami, które mają zastąpić zeszłorocznego debiutanta, czyli iPhone’a X są modele, które do tej pory nazywaliśmy iPhone’ami X2 oraz X Plus. Okazuje się, że ten pierwszy ma zwać się iPhone XS, a ten drugi iPhone XS Max lub XS Plus. Te nazwy również wydają się dosyć osobliwe i trudno dać wiarę, że tak właśnie zostaną nazwane tegoroczne smartfony od amerykańskiej firmy.

W Sieci przewijały się także nieco inne nazwy: iPhone (2018), iPhone XI, iPhone 11, iPhone Pro… Było tego naprawdę sporo i dopiero podczas oficjalnej prezentacji poznamy prawdę.

iPhone 2018 – specyfikacja i wygląd

Oba modele z XS w nazwie będą identyczne, jeśli chodzi o wygląd. Jedyną różnicą będzie rozmiar urządzenia. Ich obudowa stworzona będzie ze szkła, by umożliwić bezprzewodowe ładowanie. Całość spajać będzie stalowa ramka. Jeśli chodzi o kolory to spodziewamy się trzech opcji: srebrnej, gwiezdnej szarości oraz rumiane złoto (blush gold).

Co do iPhone’a 9/ iPhone’a Xc to on także ma być wykonany ze szkła, ale jego ramka zbudowana będzie z aluminium. Jeśli chodzi o kolory to wariantów ma być bardzo dużo. W tym niebieski, czy pomarańczowy.

Jeśli chodzi o kwestię wyświetlacza to XS’y mają być wyposażony w ekrany OLED o odpowiednio przekątnych rzędu 5.8-cala oraz 6,5-cala. Ich rozdzielczości mają wynosić 1125 x 2436 px oraz 1242 x 2688 px.
Co do tańszego modelu nie posiadamy aż tak szczegółowych informacji.

Procesor, RAM

Wszystkie modele powinny być napędzane procesorem A12 – oczywiście modele z ekranem OLED będą wyposażone w wydajniejszą wersję procesora.

Jeśli chodzi o pamięć RAM to wydajniejsze modele powinny dostać 4GB, a budżetowy 2 lub GB pamięci.

Reszta informacji, między innymi na temat kamery, pamięci wbudowanej pojawi się wraz z prezentacją urządzeń, która będzie miała miejsce już 12 września. Czekamy!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz