Zamykanie aplikacji w iOS skraca czas korzystania z telefonu

Udostępnij

Ten fakt może zaskoczyć szerokie grono posiadaczy iPhone 'ów. Jednak zamykanie aplikacji w tle może zmniejszyć baterię telefonu. Chociaż może to przyspieszyć działanie telefonu, istnieje ważny powód, dla którego nie będzie to dobre dla baterii.

Użytkownicy iPhone 'a mają tendencję do zamykania nieużywanych programów i aplikacji, aby wyczyścić pamięć podręczną. Wielokrotnie miałem okazję być świadkiem, jak obcy ludzie wykonują określoną czynność. Było to tylko przesuwanie okienek w górę w konkretnym celu. Tak, muszę przyznać, że robiłem to samo.

John Gruber, znany amerykański bloger i mówca, od wielu lat zajmuje się projektami związanymi z aplikacjami na iOS. Jego artykuł dostępny jest pod tym linkiem. Stwierdził on, że jest to największe błędne przekonanie na temat systemu.

System iPhone'a ma dobrze zaprojektowany system usypiania aplikacji. Proces zamykania aplikacji, która działa w tle, może zużywać więcej zasobów (i energii) niż telefon zużyłby podczas uśpienia. Jeszcze bardziej marnotrawne byłoby ponowne włączenie tej samej aplikacji, którą właśnie zamknęliśmy.

W swoim liście były technik Apple Kyle Richter wyjaśnił sprawę. Oto jego treść:

Proces zamykania aplikacji może zmniejszyć żywotność baterii. Czasami urządzenie będzie potrzebowało zasobów, aby samodzielnie zamknąć aplikację, co może częściowo rozładować baterię. Nowoczesne smartfony mają dużo pamięci, więc będziesz zaskoczony, jak wiele aplikacji może działać bez przerwy.

Dotyczy to zwłaszcza aplikacji, które często otwierasz i używasz, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby trzeba było je ponownie zamknąć. Powtarzające się zamykanie i uruchamianie aplikacji może znacznie skrócić czas pracy baterii.

Jak zamykać aplikacje?

Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że aplikacje działające w tle zużywają pamięć RAM i niepotrzebnie wykorzystują cykle procesora. Może to zmniejszać wydajność i powodować skrócenie czasu pracy na baterii. iOS nie działa w ten sposób. iOS jest zaprojektowany tak, że wymuszone zakończenie pracy nie jest możliwe. Aplikacje działające w tle są skutecznie "zamrażane", co ogranicza to, co mogą robić w tle i zwalnia pamięć RAM. Jest to umiejętność, w której system iOS jest doskonały. Jest tak adeptem w tym, że odmrożenie zamrożonej aplikacji zajmuje znacznie mniej procesora (i więcej mocy) niż jej ponowne uruchomienie. Jest to nie tylko nieefektywne, ale może również spowodować poważne szkody. Jeśli wymusisz zamknięcie aplikacji w tle, zmniejszy to żywotność baterii i sprawi, że przełączanie aplikacji będzie trwało dłużej.

Testy porównawcze iPhone'a

Możesz znaleźć filmy porównawcze na YouTube, jeśli nie wierzysz w to, co mówię. YouTube ma wiele filmów z testami prędkości. Dzięki temu użytkownicy iPhone 'a mogą przetestować nowe i starsze modele telefonów pod względem otwierania i zamykania aplikacji. porównuje również iPhone 'y z innymi urządzeniami z systemem Android. Te testy są fascynujące i warto je zbadać.

Które aplikacje powinny być zamknięte, a które nie?

Z powyższego artykułu i wypowiedzi technika Apple można wyciągnąć pewne wnioski. Zarówno zamknięcie wszystkich aplikacji, jak i pozostawienie ich otwartych nie służy naszym iPhone 'om w 100%.  Dlaczego? Takie działanie nie jest dobre dla baterii. Skraca czas pracy telefonu i ma negatywny wpływ na Battery Health. (które można sprawdzić w każdym iPhonie wchodząc w Ustawienia, a następnie w zakładkę Stan baterii). Co z włączonymi aplikacjami, których używamy tylko sporadycznie? Te aplikacje działają w tle i co jakiś czas odnawiają procesy, więc trochę "zjadają" naszą baterię. Te aplikacje warto wyłączyć, gdy już z nich korzystamy.

Podsumowanie

Uważamy, że zarówno argumentacja Grubera, jak i list są wiarygodne. Użytkownicy iPhone 'ów nie powinni jednak przestać zamykać aplikacji, ale ograniczyć ich używanie do tych, z których nie będą korzystać. Wiemy, że to nie pomoże baterii.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz