IPhone ze wsparciem 5G w 2020 roku?

Udostępnij

Serwis Bloomberg dotarł do informacji, z których wynika, że Apple zamierza wprowadzić obsługę sieci 5G do swoich urządzeń dopiero w roku 2020. Czyżby jeszcze tyle czasu przyszło nam poczekać na iPhone’a wspierającego ultraszybką transmisję danych 5G?

iPhone 5G

Dziennikarze Bloomberga podnieśli nieco larum i z dość sensacyjnym wydźwiękiem poinformowali, iż gigant z Cupertino zdecydował, że pierwsze urządzenia z obsługą najnowszej sieci, czyli 5G wypuszczą dopiero w 2020 roku. Serwis uważa to za bardzo ryzykowny krok, gdyż rywale Apple, czyli firmy takie, jak Samsung, Huawei czy Oppo, swoje smartfony z obsługą sieci 5G wypuszczą już w 2019 roku – choćby taki Samsung Galaxy S10 wspierający 5G pojawi się już w marcu przyszłego roku)

Mówi się także, że Apple popadło w konflikt firmą Qualcomm, która do tej pory dostarczała modemy 3G oraz 4G do iPhone’ów. Mają oni już przygotowany chip 5G, ale przez nieporozumienia to firma Intel zacznie dostarczać modemy firmie Apple. Niestety Intel nie ukończył jeszcze prac nad swoim chipem 5G, który mógłby zostać zaimplementowany do iPhone’ów.

Apple się nie śpieszy?

Od dłuższego czasu można trafić na głosy mówiące, iż gigant z Cupertino nie będzie raczej gnać, jeśli o prędkość implementacji najnowszego standardu sieci komórkowej. Wiąże się to najprawdopodobniej z tym, że jeszcze niewielu operatorów będzie udostępniało 5G w roku 2019. Jego zasięg też w początkowych fazach będzie dosyć ograniczony, co powoduje, że tylko nikły odsetek posiadaczy smartfonów będzie mógł w przyszłym roku rzeczywiście skorzystać z nowej technologii.

Apple obsługę LTE też wdrożyło z rocznym poślizgiem względem części smartfonów z Androidem.

Czy to dobre posunięcie?

Z drugiej strony przecież należy zauważyć, iż zdaniem wielu obserwatorów, rozwój sieci 5G będzie następował zdecydowanie szybciej niż początkowo przypuszczano. Wielu producentów, jak i również operatorów komórkowych wiąże naprawdę spore nadzieje z tą siecią. Zatem jeśli w przyszłym roku 5G szybko się upowszedni to wówczas Apple może zacząć bardzo żałować, że w ich ofercie brakuje smartfonów obsługujących tę sieć, bo wówczas chętnych na nowe modele może być mniej niż zwykle.

Jak będzie z obsługą 5G w iPhone’ach w przyszłym roku? Pozostaje nam czekać i przyglądać się rozwojowi sytuacji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz