Wybieramy smartfon dla seniora

Udostępnij

Od jakiegoś czasu poszukujesz smartfona, który sprawdzi się dla seniora? Nie wiesz, czy model, który sobie upatrzyłeś będzie dla niego odpowiedni? Przygotowaliśmy ranking smartfonów dla seniora, dzięki któremu wybór idealnego telefonu stanie się z pewnością łatwiejszy.

Jaki smartfon dla seniora wybrać?

W przypadku, kiedy szukamy odpowiedniego telefonu dla starszej osoby, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Dobry smartfon dla seniora to przede wszystkim duży ekran, na którym bez problemu będzie można wszystko zobaczyć. Mogłoby się wydawać, że tutaj specyfikacja nie jest tak istotna, ale mimo wszystko telefon nie powinien się zacinać. Dlatego warto wziąć pod uwagę, co smartfon ma na pokładzie. Łatwy interfejs to kolejna bardzo ważna rzecz, którą należy się kierować wybierając telefon dla kogoś starszego.

Tani smartfon dla seniora

Smartfon Xiaomi Redmi 6A to najlepszy smartfon dla seniora w przedziale cenowy do 400 zł. Prawie 6-calowy ekran pozwala wygodnie korzystać z aplikacji. Telefon został wykonany z solidnego tworzywa sztucznego - dla starszej osoby, jest to dużo lepsza opcja niż szklane modele. Dzięki temu dobrze leży w dłoni i zapewnia komfort użytkowania. Wyświetlacz IPS zachowuje bardzo dobrą widoczność, nawet w świetle słonecznym. System to Android Oreo z nakładką MIUI. Telefony Xiaomi słyną z łatwego interfejsu, dzięki czemu świetnie sprawdzą się dla starszych osób.

Prosty smartfon dla seniora

Naszą kolejną propozycją jest LG Q7 - to doskonały smartfon dla seniora z całkiem dobrym aparatem. Jest to telefon zaliczany również do niskiej półki cenowej. Wykonany został z solidnego tworzywa sztucznego, a jego lekko opływowe kształty sprawiają, że telefon dobrze leży w dłoni i przyjemnie się z niego korzysta. Aparat o matrycy 13 Mpix całkiem sprawnie radzi sobie ze zdjęciami, nawet w gorszym świetle. Pamięć wewnętrzna o pojemności 32 GB zdecydowanie powinna wystarczyć - to dużo miejsca na filmy, zdjęcia i inne przydatne rzeczy. Pozytywne opinie na temat tego modelu sprawiają, że jest to świetny smartfon dla seniora. Interfejs LG także nie należy do najtrudniejszych, z pewnością obdarowana osoba szybko opanuje podstawowe funkcje.

Obok smartfonów, popularnością cieszą się również specjalne telefony, które zostały stworzone z myślą o starszych użytkownikach. Faktycznie są one bardzo wytrzymałe i posiadają duże oznaczenia, ale niestety nie mają większości funkcji, jak aparat czy choćby kolorowy wyświetlacz. Dlatego właśnie, dobrze postawić na prostego smartfona, dzięki któremu senior nie tylko będzie mógł dzwonić, ale oswoi się też z wieloma przydatnymi funkcjami.

W 2019 roku z łatwością można wybrać odpowiedni smartfon dla seniora. Wiele marek oferuje proste urządzenia z niższej półki cenowej. Dobrze zacząć od tego typu smartfonów i pozwolić zapoznać się bliżej z możliwościami telefonu. Tego typu modele z pewnością spełnią wymagania starszych osób i dodatkowo nieco przybliżą nowoczesne rozwiązania. Kiedy senior opanuje w całości prostego smartfona, przyjdzie czas na nieco bardziej skomplikowane rozwiązania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz