Xiaomi MIUI 12: wszystkie funkcje, urządzenia i wskazówki dotyczące dużej aktualizacji

Udostępnij

Xiaomi ujawniła więcej szczegółów na temat swojego nowego interfejsu użytkownika MIUI 12. Nowy niestandardowy Android UI dla smartfonów Xiaomi i Redmi przynosi ze sobą wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian wizualnych. Oto nasze wskazówki i sztuczki dla MIUI 12.

Xiaomi's niestandardowy interfejs Android jest jednym z najbardziej popularnych UI wraz z Huawei's EMUI i Samsung's One UI. System charakteryzuje się innowacyjnymi pomysłami i atrakcyjnymi wizualizacjami - nic dziwnego, że Google już przyjął i wprowadził niektóre funkcje MIUI dla swojego oprogramowania dla systemu Android.

Sześć miesięcy po wydaniu MIUI 11, MIUI 12 następuje. Xiaomi jest bardziej zaangażowana niż kiedykolwiek, a nowy interfejs wydaje się być gotowy. Xiaomi dał nam pierwszy wgląd w nowy UI wraz z wprowadzeniem Mi 10 Youth Edition. MIUI 12 koncentruje się wyraźnie na estetyce, ale także na prywatności.

MIUI 12 z nowymi animacjami i ikonami

Patrząc na pierwsze filmy i stronę internetową Xiaomi MIUI 12 staje się jasne, że nowy interfejs będzie wyglądał naprawdę pięknie. Szczególnie ważne są szczegóły. Na przykład, ikony MIUI 12 na ekranie głównym będą pokazywać subtelną animację przy wychodzeniu z aplikacji: Dodatkowo, cała animacja została zmieniona przy otwieraniu aplikacji. Zamiast otwierać i zamykać aplikację od środka, każda aplikacja pod MIUI 12 jest otwierana wizualnie bezpośrednio z ikony aplikacji i znika tam z powrotem po jej zamknięciu. Ze względu na znacznie grubszą czcionkę, cała powierzchnia wydaje się być również znacznie bardziej przejrzysta i uporządkowana. Przypomina mi to nieco Apple'owski iOS. Warto również wspomnieć o nowych ikonach wyświetlacza baterii, gdzie użytkownicy mogą teraz wybierać spośród czterech możliwych wyświetlaczy dla górnego paska ikon.

Animacje w ustawieniach

Z MIUI 12 będzie wiele do zobaczenia, ponieważ Xiaomi ukrywa wiele małych, ładnie zaprojektowanych szczegółów w głębi ustawień. Dodanych zostanie wiele nowych animacji, takich jak "bulgocząca" bateria czy animowane schematy na wyświetlaczu baterii: Nowe animacje rozciągają się również na inne obszary w głębi MIUI 12, np. przegląd wewnętrznej pamięci pod nowym UI przypomina mi bardziej fantazyjną animację z prezentacji PowerPoint niż z wyświetlacza informacyjnego.

Dynamiczne okna

Bardzo praktyczna funkcja dla smartfonów z dużymi wyświetlaczami: MIUI 12 sprawia, że okna aplikacji "free-floating" wypływają na powierzchnię. Oznacza to, że okno aplikacji można zmienić rozmiar za pomocą gestu i umieścić w dowolnym miejscu na ekranie: MIUI z nowym Control CenterDid właśnie rozmawiamy o Apple's iOS? Nowe Control Center w MIUI 12 również wygląda całkiem podobnie do swojego amerykańskiego odpowiednika. Użytkownicy Xiaomi i Redmi otrzymują niebiesko-zielone płytki w nowym Control Center, które otwiera się przez przesunięcie w dół po prawej stronie. Oprócz typowych szybkich ustawień systemu Android, MIUI oferuje 12 dużych kafelków, które po naciśnięciu i przytrzymaniu pokazują dalsze opcje ustawień. Na przykład, dostępne sieci Wi-Fi lub urządzenia Bluetooth.

Nowe gesty nawigacyjne

Powiedzmy sobie szczerze, że wirtualne przyciski w systemie Android są dość niemodne. Nic więc dziwnego, że Google mówi teraz swoim partnerom, aby wdrażali pełnoekranowe gesty wprowadzone pod Androidem 10 w niestandardowych interfejsach użytkownika. Xiaomi zaimplementował gesty nawigacji w MIUI 12 z ładnymi efektami i w wyglądzie kafelków. W przyszłości machnięcia zastąpią naciskanie przycisków ekranowych, aby bezpośrednio przełączać się między aplikacjami i wyświetlać aplikacje w tle w przeglądzie. Które pełnoekranowe gesty Xiaomi będzie stosować z Androida Google nie są jeszcze jasne. Będziemy musieli poczekać na wersję beta. 

Interaktywne tapety

Xiaomi reklamuje tę nową funkcję w sposób bardzo szczegółowy na swojej stronie internetowej MIUI 12. Pojawi się kilka nowych tapet i tematów. Xiaomi oferuje tak zwane Super tapety, które zbliżają się do planety z każdą interakcją, która przenosi użytkownika głębiej do systemu. Na poniższym filmie można zobaczyć, jak to działa i wygląda imponująco. Podczas gdy ekran blokady pokazuje Ziemię w kosmosie, tapeta przybliża się coraz bardziej do planety, stukając w ekran, odblokowując i zmieniając w App Drawer. Oprócz Ziemi, planeta Mars jest również dostępna jako Super tapeta.

Szanowany gimmick: Nowy Dark Mode dla nieobsługiwanych appsMIUI 12 może zmusić aplikacje do wyświetlania ciemniejsze, jeśli nie oferują rodzimego trybu ciemnego. Jest to bardzo interesująca funkcja, która jest już dostępna w Oppo's ColorOS. Na przykład, poprzez odwrócenie kolorów w aplikacjach, użytkownicy wkrótce będą mogli wybrać ciemną powierzchnię, nawet jeśli aplikacja nie obsługuje trybu ciemnego.

MIUI 12 Dziennik zmian w skrócie:

 • Lista nowych funkcji i zmian w nowej wersji MIUI nie jest długa, ale ogromna. 
 • Podsumowaliśmy najważniejsze punkty w tym przeglądzie: 
 • Nowe animacje systemowe z dynamicznymi oknami, nowa struktura treści, animowane informacje i super tapety 
 • Nowe animacje pogodowe z wizualizacjami w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu 
 • Xiaomi Cloud oferuje rodzinny plan magazynowania z MIUI 

12 Udoskonaleń w zakresie ochrony danych MIUI 12 jest pierwszą:

 1. Zresetuj swój identyfikator urządzenia i kontroluj sposób jego użycia w oparciu o technologię Virtual ID 
 2. Udzielaj uprawnień tylko podczas korzystania z aplikacji, możesz również nadać uprawnienia tylko raz i zdecydować ponownie przy następnym otwarciu aplikacji. 
 3. Ograniczony dostęp do Twojego smartfona dla aplikacji innych firm 
 4. Odbieranie powiadomień, gdy aplikacje nagrywają dźwięk, używają aparatu lub uzyskują dostęp do swojej lokalizacji 
 5. Wykorzystuje bezpieczne udostępnianie do kontrolowania, jakie dodatkowe dane są wysyłane wraz ze współdzielonymi elementami 
 6. Uzyskanie wyczerpujących statystyk dotyczących sposobu korzystania z uprawnień przez aplikacje 
 7. Optymalizacja: aplikacje nie mogą uruchamiać innych aplikacji w tle na MIUI 12 Xiaomi Health: 
 8. Nowa aplikacja Xiaomi Health oferuje więcej opcji i sprawia, że statystyki zdrowotne są bardziej dokładne. 
 9. Nowy tropiciel snu jest wyposażony w nagranie chrapania i dźwięków podczas snu. 
 10. Możesz synchronizować dane z obsługiwanymi urządzeniami typu "wearables" i urządzeniami typu "smart home". 
 11. Xiaomi Health może przypomnieć Ci, abyś wstał i ruszył się, jeśli okaże się, że siedzisz zbyt długo. 
 12. Analiza statystyk zdrowotnych z poradami, jak zoptymalizować kalendarz zdrowia.

Jak pobrać i zainstalować MIUI 12 Beta

Osoby zaznajomione z tematyką mogą już zainstalować niepublikowaną wersję beta nowego interfejsu na swoim smartfonie Xiaomi lub Redmi. Wiele urządzeń jest kompatybilnych z MIUI 12 - co jest godne pochwały, gdyż aktualizacja wnosi wiele funkcji i ulepszeń. Specjaliści z firmy XDA-Developers odradzają instalację tego interfejsu, jeśli nie jest się z nim zaznajomionym, ponieważ pierwsza wersja beta musi być migana ręcznie. 

Kilka smartfonów Xiaomi i Xiaomi Redmi otrzymało tego lata MIUI 12. W czerwcu nowy interfejs użytkownika zostanie wdrożony w trzech fazach dla różnych modeli. Początkowo będą obsługiwane urządzenia premium Xiaomi, a mifreak.com opublikował pierwszą listę urządzeń z harmonogramem aktualizacji MIUI 12:

Pierwsza fala aktualizacji:

 • Xiaomi Mi 10 Pro
 • Xiaomi Mi 10
 • Xiaomi Mi 10 Youth Edition
 • Xiaomi Mi 9 Pro
 • Redmi K30 Pro
 • Redmi K30 Pro
 • Redmi K20 Pro
 • Redmi K20 

Druga fala aktualizacji:

 • Mi Mix 3
 • Xiaomi Mi 8
 • Redmi Note 8 Pro
 • Redmi Note 7
 • Redmi Note 7 Pro 

Trzecia fala aktualizacji:

 • Xiaomi Mi Mix 2
 • Redmi 8
 • Redmi 8A
 • Redmi 7
 • Redmi 7A
 • Mi CC9
 • Mi CC9 Pro
 • Mi CC9e 

Ta lista aktualizacji dla MIUI 12 nie jest ostateczną listą kompatybilnych urządzeń. Więc jeśli Twojego smartfona nie ma na liście, nie oznacza to, że MIUI 12 nie przyjdzie po urządzenie. W najbliższych tygodniach spodziewamy się oficjalnego harmonogramu aktualizacji z Xiaomi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz