Wielki sukces Apple Pay w Polsce – iPhone’ami płaci już koło 200 tysięcy użytkowników!

Udostępnij

19 czerwca w Polsce zadebiutowała usługa Apple Pay, która pozwala płacić zbliżeniowo przy użyciu iPhone’a. Już teraz można odtrąbić wielki sukces tej usługi, gdyż w Polsce z Apple Pay korzysta już 200 tysięcy klientów!

Świetny start usługi

200 tysięcy użytkowników zebranych w niecałe 2 tygodnie to wynik znakomity, którego nikt raczej nie mógł się spodziewać i jest wielkim zaskoczeniem. Z doniesień serwisu Cashless wynika, że w używaniu Apple Pay przodują zdecydowanie klienci mBanku. Od 100 do 120 tysięcy klientów tego banku sięgnęło już po płatności zbliżeniowe od Apple. Doniesienia tym bardziej potwierdzają dobry start tej usługi w Polsce.

Jest to ogromny wynik, zwłaszcza, że na drugim miejscy jest Bank Zachodni WBK, który zgromadził „zaledwie” 30-40 tysięcy takich klientów.
Bank Pekao sam oficjalnie poinformował, że tydzień po premierze usługi, wśród ich klientów aż 21 tysięcy zdecydowało się na skorzystanie z usługi, dzisiaj powinno to być już 25 tysięcy osób.

Sumarycznie w pozostałych bankach, czyli Alior Banku (wraz z T-Mobile Usługi Bankowe), BGŻ BNP Paribas, Getin Banku, Nest Banku oraz Raiffeisen Polbanku uzbierało się około 20 tysięcy użytkowników.
Daje to nam w sumie koło 200 tysięcy klientów Apple Pay w Polsce. Co ciekawe, po prawie półtora roku od wprowadzenia Google Pay do Polski, usługa ta zgromadziła „tylko” około 300 tysięcy użytkowników. Jednak można założyć, że dynamika wzrostu popularności Apple Pay zmaleje przez ograniczoną jednak ilość urządzeń Apple w Polsce.

Kiedy kolejne banki?

Na pewno wynik byłby jeszcze wyższy, gdyby więcej banków zaczęło obsługiwać Apple Pay. Informowaliśmy już, że niebawem usługa ta trafi do PKO BP, czyli największego banku w Polsce. Biorąc pod uwagę, jaką popularnością cieszy się Apple Pay w Polsce, można zakładać, że PKO bardzo szybko wdroży go do swojego systemu.
Mówi się także o innych bankach. Usługa powinna pojawić się między innymi w Euro Banku, a deklarację chęci wprowadzenia usłyszeliśmy od przedstawicieli Credit Agricole oraz ING Banku Śląskiego. Ale w przypadku tych banków trudno mówić jeszcze o datach. Przy ING padają nawet informacje o początku przyszłego roku.
Jak będzie – zobaczymy. Póki co możemy odnotować naprawdę świetny start usługi Apple Pay w Polsce.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Apple Pay, a chciałbyś zacząć – tutaj krótka instrukcja.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz