Samsung Galaxy Watch 3 recenzja

Udostępnij

Nowo wydany Samsung Galaxy Watch 3 może pochwalić się pierwszorzędną konstrukcją, funkcjami śledzenia stanu zdrowia i kondycji fizycznej, a nawet odrobiną funkcjonalności zwiększających wydajność. Jego wersja LTE pozwala również na odbieranie połączeń bez użycia smartfonu. Generalnie wydaje się, że jest to idealny smartfon do posiadania w tym roku, niezależnie od tego, czy jesteś osobą dbającą o zdrowie, czy też potrzebujesz smartfonu, który z łatwością może podwoić się jako akcesorium mody.

Miłośnicy fitness będą zadowoleni wiedząc, że obsługuje ogromną liczbę aktywności fitness do śledzenia, a jego funkcjonalność może być dalej rozszerzona poprzez pobieranie aplikacji bezpośrednio na smartwaardzie za pośrednictwem Galaxy Store. I oprócz okazjonalnych zacinania się i nie imponującej żywotności baterii, Galaxy Watch 3 robi wszystko, co chce zrobić, a każdy rodzaj użytkownika prawdopodobnie znajdzie w nim zastosowanie.

Możliwość dostosowania go do własnych potrzeb sprawia, że jest on również atrakcyjnym wyborem, ponieważ twarze zegarka Galaxy Watch 3 mogą być dogłębnie dostrojone. Tak więc, jest to smartwatch wystarczająco dobre, aby uzasadnić swoją cenę, od 400 dolarów do 480 dolarów w zależności od wielkości i łączności? Przyjrzyjmy się bliżej.

Design & Styl

Samsung Galaxy Watch 3 jest dostępny w trzech kolorach - Mystic Black, Mystic Silver i Mystic Bronze. Jest również dostępny w dwóch rozmiarach, 45mm i 41mm, a także w dwóch wariantach łączności - jeden z Bluetooth, WiFi i GPS, a drugi, który dodaje LTE na górze. Mamy 41mm, nie-LTE model w do przeglądu.

Elegancki i wysokiej klasy design Galaxy Watch 3 jest natychmiastowo widoczny. Skórzany pasek wygląda i czuje się fantastycznie, podobnie jak korpus zegarka, który sam jest również zaskakująco lekki. Według Samsunga, Galaxy Watch 3 ma wojskową wytrzymałość i posiada certyfikat 5ATM / IP68, co czyni go wodoodpornym do 50 metrów.

Zegarek Galaxy Watch 3 posiada obracającą się ramkę - prawdopodobnie jest to doskonały, najwygodniejszy sposób na interakcję z mega zegarkiem. Czuje się on satysfakcjonująco gładki i reaguje na użycie. Ponadto, smartfon posiada dwa fizyczne przyciski w odpowiednim rozmiarze, z których górny służy jako przycisk "Powrót", a dolny jako przycisk służący do włączania lub powrotu do ekranu głównego.

Wyświetlacz i twarze zegarka

Kolorowy wyświetlacz OLED w zegarku Samsung Galaxy Watch 3 jest imponująco jasny, więc interakcja ze smartfonem w świetle słonecznym nie powinna nigdy stanowić problemu. Szkło goryla, które pokrywa ekran, jest również wyraźnie odporne na odciski palców, co jest mile widzianą niespodzianką.

Samsung mówi, że do personalizacji smartwatch'a dostępnych jest ponad 50.000 twarzy zegarków, a 19 jest zainstalowanych po wyjęciu z pudełka. Co jest jeszcze bardziej cooler jest to, że można dostosować swoje twarze zegarka za pośrednictwem aplikacji Galaxy Wearable w telefonie, i może dodać własne zdjęcia lub tapety do niego. Samsung pozwala również dostosować ręce zegarka, wybierając, które widgety mają pojawić się na twarzy zegarka (np. tętno, data, pogoda), wybierając podstawowy kolor i więcej.

Pomimo dużej ilości opcji personalizacji, interfejs jest na tyle prosty i intuicyjny, że każdy może sprawić, że jego Galaxy Watch 3 stanie się wyjątkowy dla siebie.

W menu Opcje zegarka jest również przełącznik do wyświetlania zawsze na ekranie, który po włączeniu, pozwoli zachować twarz zegarka przez cały czas, kosztem czasu pracy na baterii. Ale nawet przy wyłączonej opcji, zegarek włącza się, gdy podnosisz nadgarstek i patrzysz na niego, i generalnie jest w stanie wykryć ten ruch.

Oprogramowanie, zdrowie i wydajność

Galaxy Watch 3 działa na systemie operacyjnym Samsung Tizen, który był również używany w poprzednich smartfonach Samsung Gear i Active. I choć w większości przypadków zapewnia płynne i intuicyjne doświadczenie, czasami zdarzają się drobne zacinanie się podczas nawigacji po interfejsie. Są one jednak rzadkie, ledwo zauważalne i nie utrudniają doświadczenia, więc większość ludzi nawet nic nie zauważy.

Galaxy Watch 3 parowanie

Parowanie Galaxy Watch 3 jest możliwe zarówno z Android smartphone'ami, jak i iPhone'ami. Na telefonach Samsung aplikacja Galaxy Wearable uruchomi się w celu skonfigurowania, konfiguracji i aktualizacji smartfonu, natomiast na iOS istnieje alternatywna aplikacja Samsung Galaxy Watch, która zapewnia bardziej ograniczony zestaw możliwości.

Galaxy Watch 3 powiadomienia

Po włączeniu powiadomień dla wybranych aplikacji na smartfonie, Galaxy Watch 3 wykorzysta haptyczne informacje zwrotne, aby poinformować Cię, gdy pojawią się nowe. Interfejs powiadomień jest dość bogaty w kolory i informacje. Na przykład, podczas rozmowy Instagram, pokazał mi nazwę i zdjęcie profilowe nadawcy, wraz z kilkoma poprzednimi wiadomościami, a nie tylko ostatnią.

Następnie masz możliwość odpowiedzi bezpośrednio przez smartwatch, wybierając z wielu wcześniej napisanych odpowiedzi, takich jak "Nicea", "Zgadzam się", "W drodze" lub "Co słychać?". Możesz również odpowiedzieć za pomocą emoji lub napisać odpowiedź rysując pojedyncze litery na ekranie swojego smartfona, co działa znakomicie. Trzecią, najbardziej wygodną opcją odpowiedzi na wiadomość jest użycie mowy, którą Galaxy Watch 3 przetłumaczy na tekst.

Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, poziom interaktywności z powiadomieniami na Galaxy Watch 3 jest więcej niż zadowalający, a wszystkie opcje działają zaskakująco dobrze.

Widgety

Jak już wcześniej wspomniano, po przewinięciu na prawo od ekranu głównego, uzyskasz dostęp do wszystkich zainstalowanych (lub wstępnie zainstalowanych) widżetów. Te preinstalowane obejmują zdrowie, sen i fitness śledzenie, informacje o pogodzie i odtwarzacze muzyki.

Za pomocą dostępnej opcji "Dodaj widżet" można również dodać alarm, kalendarz lub listę z nadchodzącymi wydarzeniami i spotkaniami, listę kontaktów, przypomnienia, śledzenie kalorii jedzenia, monitorowanie tętna i inne. Wszystkie widgety są interaktywne i świetnie wyglądają na wyświetlaczu OLED Galaxy Watch 3.

Śledzenie snu i fitness w Galaxy Watch 3

Zegarek Galaxy Watch 3 jest wyposażony w funkcję śledzenia treningu dla szerokiego zakresu działań. Może zliczać czas treningu i pokazywać listę statystyk, takich jak przebyta odległość (jeśli dotyczy), informacje o tętna, spalonych kaloriach i inne przydatne informacje. Podczas treningu zawsze dostępny jest również natychmiastowy dostęp do odtwarzacza muzycznego, na wypadek gdybyś potrzebował zastrzyku energii z ulubionych utworów.

Pośród dostępnych działań śledzących są spacery, bieganie, piesze wycieczki, jazda na rowerze, pływanie, bieżnia, maszyna do ważenia, loki na rękach, a nawet joga. Prawdopodobnie wszystkie aktywności, w które kiedykolwiek się zaangażujesz, są wspierane, a dla tych niejasnych, istnieje opcja ogólnego śledzenia aktywności.

Warto również zauważyć, że podczas pływania aktywności, "śluza wodna" funkcja jest włączona, a gdy skończysz robić okrążenia, smartwatch przechodzi przez krótki proces wyrzucania wody poprzez wydawanie dźwięków z jego głośnika.

Dla bezpieczeństwa użytkownika Samsung wdrożył funkcję wykrywania podróży na Galaxy Watch 3. Dzięki temu, smartwatch może powiadomić kontakt awaryjny i wysłać im swoją lokalizację, jeśli wykryje upadek podczas treningu.

Na uwagę zasługuje również obecność czujnika SpO2 do pomiaru saturacji tlenu we krwi oraz czujnika elektrokardiogramu (EKG) w Galaxy Watch 3, choć nie jest jeszcze potwierdzone, kiedy te funkcje zostaną włączone.

Apps

Wśród preinstalowanych aplikacji znajdują się Bixby, Spotify, Samsung Pay i co ciekawe Microsoft Outlook. Jeśli masz aplikację Outlook w telefonie, będziesz miał dostęp do swoich e-maili w Outlooku, dodając do kąta wydajności Galaxy Watch 3. Możesz jednak odpowiadać tylko na emaile z Outlooka z wcześniej ustalonymi krótkimi odpowiedziami.

Galaxy Store jest również dostępny na smartwatch, dzięki czemu użytkownicy mogą znaleźć i zainstalować inne zabawne i przydatne aplikacje w Galaxy Watch 3. Nie udało mi się znaleźć SoundCloud ani YouTube, ale kalkulator, aplikacja do zdalnego sterowania kamerą i aplikacje informacyjne są tam dostępne.

W Galaxy Store lista niezbędnych aplikacji, jest przeglądarka internetowa Samsunga, który jest dziwnie zabawny w użyciu na małym ekranie. Dla nowości, próbowałem i byłem w stanie odtwarzać filmy YouTube na nim. Była to również dobra okazja, aby zobaczyć, jak brzmi głośnik w Galaxy Watch 3 - dość drobny, ale dostaje pracę.

Wypróbowałem aplikację Voice Recorder, aby również zobaczyć, jak działa mikrofon w Galaxy Watch 3. Wynikające z tego nagrania głosowe były bardzo wyraźne, więc nie jest to naciągane, aby zakładać, że wersja LTE tego smartwatch'a wykona świetną robotę za odbieranie samodzielnych rozmów telefonicznych.

Inną aplikacją, która może okazać się przydatna, zwłaszcza dla podróżnych, jest Watch Translator. Zrobi to - pomoże Ci komunikować się w innych językach, tłumacząc mowę w locie. Mówi nawet przetłumaczone zdania na głos.

Aplikację pocztową Samsung, kontroler GearVR, aplikację Uber i wiele innych można również pobrać bezpośrednio z Galaxy Watch 3.

Żywotność baterii Galaxy Watch 3

Żywotność baterii w Galaxy Watch 3 jest przyzwoita, ale nie imponująca. Użytkownicy aparatów Power powinni spodziewać się około jednego dnia na jednym ładowaniu, podczas gdy użytkownicy aparatów lekkich mogą ściskać dwa lub trzy dni. Zauważmy, że udało nam się przetestować mniejszą wersję 41mm, więc 45mm może mieć dłuższą żywotność baterii. Mieliśmy też zawsze wyłączony wyświetlacz.

Ładowanie smartfona jest jednak satysfakcjonująco proste i bezbolesne. W zestawie znajduje się wyjęta z pudełka ładowarka magnetyczna, która po prostu zatrzaskuje się z tyłu smartfona. Ładowanie do 100% może trwać około 2 godzin. Galaxy Watch 3 posiada również certyfikat Qi do bezprzewodowego ładowania, więc można go dodatkowo umieścić na przykład na swoim smartfonie Galaxy S20+ i naładować go poprzez Power Share.

Otrzymujesz również słodkie pozdrowienia od uśmiechniętej twarzy podczas zdejmowania smartwatch'a z ładowarki, co dodaje charakteru Galaxy Watch 3, a pozytywnej energii do rana.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz