Akcesoria do ładowania mogą pomóc w naprawie uszkodzonego systemu energetycznego

Udostępnij

Nieświadome uszkodzenia obwodu zasilania spowodowane przez użytkowników iPhone'ów to częsty problem, który widzimy w naszej pracy. Klienci skarżą się, że ich iPhone'y szybko tracą baterię, nie chcą się ładować, inaczej wyświetlają status ładowania, nagrzewają się i źle reagują na ładowanie. Wszystkie te objawy mogą być spowodowane przez uszkodzony chip odpowiedzialny za zarządzanie energią (znany jako chip U2), który znajduje się na płycie głównej.

Usterka ta zazwyczaj nie wynika ze złej jakości lub celowego zaniechania producenta. Najczęstszą przyczyną jesteśmy my sami, lub nasza niewiedza przy zakupie akcesoriów.

Aby przekonać się o skali tego zjawiska, wystarczy spojrzeć na dużą ilość tanich ładowarek, które sprzedawane są na popularnych aukcjach internetowych. Problemy nie zawsze pojawiają się od razu. Może minąć kilka miesięcy, a nawet lat, zanim akcesorium wyrządzi prawdziwą krzywdę. W wielu przypadkach sprzedawca będzie zwolniony z odpowiedzialności.

Nie można sklasyfikować każdej ładowarki jako niewłaściwej, wykorzystującej wyłącznie oryginalne komponenty. Uważamy, że oryginalne ładowarki są zbyt drogie, co czyni problem jeszcze bardziej dotkliwym. Istnieje wiele sposobów, aby uniknąć dokonania niewłaściwego wyboru.

Godni polecenia są zaufani sprzedawcy.

Sprawdź recenzje i dowiedz się, jakie negatywne komentarze zostały pozostawione o sprzedawcy przed zakupem online. Najlepiej jest robić zakupy na zaufanych stronach i w punktach sprzedaży, które minimalizują swoje ryzyko związane z reklamacjami i nie sprzedają produktów z problemami.

Unikaj nieznanych producentów

Brak nazwy producenta, lub firma krzak, nie jest dobrym znakiem. To powinna być czerwona flaga. Nieznani producenci to często produkty niskiej jakości.

Należy pamiętać, że hurtownie często mają niższe koszty wysyłki, a akcesoria bez pudełek zwykle są tańsze. Zdarza się to we wszystkich segmentach rynku, a akcesoria do iPhone'a nie są wyjątkiem. Nie jest podejrzane, jeśli sprzedawca podaje nam informacje o producencie lub gwarantuje przydatność przedmiotu, który kupujemy.

Zweryfikuj kompatybilność.

Upewnij się, że sprawdzasz, czy dane akcesorium jest specyficzne dla Twojego urządzenia. Na przykład, ładowarka do iPada i ładowarka do iPhone'a to nie jest dokładnie to samo! Mają takie samo wejście, ale zupełnie inne napięcie ładowania.

Unikaj elementów "do wszystkiego". Wiele akcesoriów jest kompatybilnych z wieloma urządzeniami. Niestety, nie jest to dobre połączenie. Każde urządzenie ma swoją własną specyfikację, a nawet może mieć inne optymalne napięcie ładowania. Może to prowadzić do poważnych konsekwencji.

Podsumowanie

Pamiętaj!!! O ile tańsze pokrowce na telefon nie będą miały negatywnych konsekwencji, o tyle zła ładowarka może spowodować uszkodzenie układu zasilania. Naprawa telefonu jest bardzo trudna i może skutkować wysokimi kosztami naprawy. Oto kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów kolejnego akcesorium do ładowania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz