IOS 11 Karta medyczna

Udostępnij

[et_pb_section bb_built="1'' admin_label="sekcja" transparent_background="off" allow_player_pause="off" inner_shadow="off" parallax="off" parallax_method="on" make_fullwidth="off" use_custom_width="off" width_unit="on" make_equal="off" use_custom_gutter="off" custom_padding="0px||"][et_pb_row admin_label="row" allow_player_pause="off" parallax="off" parallax_method="on" parallax_1="off" parallax_method_1="off" make_fullwidth="off" use_custom_width="off" width_unit="on" use_custom_gutter="off" make_equal="off"][et_pb_column type="4_4''][et_pb_text admin_label="Text" background_layout="light" text_orientation="left" use_border_color="off" border_color="#ffff" border_style="solid"]

Funkcjonalność Medical ID została udostępniona użytkownikom systemu iOS wraz z aktualizacją iOS 11. Medical ID pozwala nam na wywołanie sygnału SOS, gdy nasze życie lub zdrowie jest zagrożone.

Może być również wykorzystana do odczytania wypełnionej już karty medycznej. Funkcjonalność ta ma przyspieszyć akcje ratunkowe w sytuacjach, w których czas jest na wagę złota. Karta medyczna jest obecnie dostępna na dwóch poziomach. Opcję tę można aktywować poprzez kolejne pięciokrotne wciśnięcie przycisku home i wybranie opcji. Drugą opcją jest wybranie z zablokowanego ekranu opcji awaryjnej. Z tego ekranu mamy dostęp do naszych kart medycznych. Możliwość odblokowania za pomocą TouchID lub FaceID jest automatycznie blokowana przez wejście do menu medycznego za pomocą 5 kliknięć.

W nagłych przypadkach karta medyczna może być wykorzystana przez służby ratunkowe. Będą one miały dostęp do informacji o chorobach przewlekłych, wadze, grupie krwi, alergiach i innych istotnych informacjach. Wszystko, co może przyspieszyć proces przywracania życia.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label="Wiersz"][et_pb_column type="1_3''][et_pb_image admin_label="Obraz" src="https://iclinica.pl/wp-content/uploads/2018/04/karta-medyczna.png" show_in_lightbox="off" url_new_window="off" use_overlay="off" sticky="off" align="left" always_center_on_mobile="on" use_border_color="off" border_color="#ffff" border_style="solid" force_fullwidth="off" animation="left"/][/et_pb_column][et_pb_column type="2_3''][et_pb_text admin_label="Text" background_layout="light" text_orientation="left" use_border_color="off" border_color="#ffff" border_style="solid"]

Jak skonfigurować kartę medyczną?

1. Z menu aplikacji wybierz opcję Zdrowie.

2. Gdy jesteśmy już wewnątrz naszej karty medycznej, można edytować wszystkie informacje o nas (imię i nazwisko, waga, wzrost i data urodzenia).

3 Wybieramy ->Dalej możemy tutaj założyć kartę do celów medycznych. Naciskamy odpowiedni baner

4 Uzupełniamy informacje o naszym stanie zdrowia i inne ważne informacje. Można również wypełnić informacje o kontaktach awaryjnych (matka i siostra, mąż itp. ).

Choć cały proces trwa zaledwie kilka minut, to może się okazać, że te kilka minut skróci czas do 5, 5 minuty, po których brak oddechu może spowodować nieodwracalne zmiany.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Komentarze (0)

Zostaw komentarz