Xiaomi Mi Band 5 już na horyzoncie

Udostępnij

11 czerwca, Xiaomi zaprezentował swój nowy Mi Band 5.

Poprzednik Xiaomi Mi Band 4 pokazał już w naszej recenzji dobry stosunek ceny do osiągów. Cena bransoletki fitness wynosiła w Wielkiej Brytanii tylko 35 funtów. Jest to niezwykłe jak na zakres oferowanych funkcji, w tym kolorowy wyświetlacz AMOLED. W związku z tym oczekiwanie na czwartek i następca Mi Band 5 wygląda dobrze. To sam prezes i założyciel Xiaomi Lei Jun wyciągnął wiatr z żagli oczekiwania - z teaserowym zdjęciem na chińskiej stronie Weibo, które jest bardziej jak arkusz informacyjny o produkcie. 

Mi Band 5: Xiaomi ogłasza najważniejsze wydarzenia z oficjalnym zdjęciem

Jasne, przecieki to nic nowego w branży technologicznej. Ale to, że producenci sami wykonują tę pracę, nie zdarza się tak często - przynajmniej nie oficjalnie. Oto szczegóły dotyczące funkcji i designu, które udało nam się wspólnie zeskrobać na nadchodzący Mi Band 5.

Ledwo co zmienił się design

Zgodnie z obrazem teasera nie należy się spodziewać dużych zmian w stosunku do poprzedniego modelu. Wygląd opiera się głównie na Mi Band 4, ale wyświetlacz AMOLED będzie prawdopodobnie nieco większy - czyli 1,2 cala zamiast poprzednich 0,95 cala. Ponadto, podobno zarówno jasność jak i kontrast zostały poprawione na nowym wyświetlaczu, tak że nawet silne światło słoneczne nie wpływa na jego czytelność.

Jak pokazuje taserowany obrazek, nowy fitness tracker Xiaomi będzie prawdopodobnie dostępny w czterech różnych kolorach. Możesz wybierać pomiędzy zielonym, żółtym, pomarańczowym i czarnym.

Fitness tracker o wysokiej funkcjonalności

Już podczas naszego testu Mi Band 4, odnieśliśmy się do różnych funkcji, jakie posiada fitness tracker. Oficjalny obraz następcy teraz również sugeruje niektóre funkcje. Tak więc, wydaje się, że Mi Band 5 obsługuje płatności bezdotykowe i oferuje różne funkcje fitness, oprócz wyświetlacza zegarka. Wyświetlacz, na którym znak kobiecości został osadzony w kropli. Może to oznaczać, że zegarek pomaga teraz kobietom w śledzeniu ich menstruacji. Funkcje zdrowotne, takie jak te w zegarku Apple Watch, mogą być wkrótce dostępne w Mi Band 5.

Biorąc pod uwagę cechy zdrowotne już zawarte w Apple Watch, jest również możliwe, że Xiaomi zawarł funkcje techniczne w tej dziedzinie w swoim nowym fitness trackerze. Winfuture przypuszcza, że możliwe jest zainstalowanie monitora tętna lub czujnika SpO2. Ponadto, Winfuture wskazuje, że Alexa będzie prawdopodobnie używany jako cyfrowy asystent głosowy.

Z jego oficjalnego odsłonięcia jeszcze przed faktycznym uruchomieniem, Xiaomi podjął już pewne oczekiwania z imprezy. Niemniej jednak, pytania pozostają otwarte. Na przykład, Xiaomi udostępnił teaser na chińskiej platformie. Pozostaje wątpliwe, czy wszystkie pokazane funkcje dotrą do Europy, czy też będą zarezerwowane dla rynku chińskiego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz