Spring Loaded - co możemy zobaczyć na konferencji Apple

Udostępnij

Już jutro, czyli we wtorek 20 kwietnia odbędzie się pierwsza w tym roku konferencja Apple. Choć nie wiemy co dokładnie zobaczymy, wiele wskazuje na to, że będzie to pierwsza konferencja Apple w tym roku. Oto lista wskazująca sprzęt, który najprawdopodobniej zostanie pokazany podczas Spring Loaded.

Spring Loaded - konferencja Apple 2021 - co zobaczymy?

Co jest najbardziej prawdopodobne?

iPad Pro 2021 - Seria iPad Pro dostanie dwa nowe modele, jeden z ekranem o przekątnej 11,5 cala, a drugi z wyświetlaczem o przekątnej 12,9 cala. Będą się one tylko nieznacznie różnić od swoich poprzedników. Zostaną wyposażone w procesor A14X Bionic, lepsze kamery oraz port Thunderbolt.
Większy model prawdopodobnie będzie miał ekran miniLED. Nie wiemy, czy będą wyposażone w modemy 5G.

Paski do Apple Watch i obudowy do iPhone'a : Gama kolorystyczna tych akcesoriów poszerzy się o nowe, wiosenne odcienie.

Pozostają jeszcze opcje sprzętowe:

iPad 9 Nieco tańsza wersja iPada również może doczekać się lekkiego odświeżenia. Plotki sugerują, że sprzęt będzie podobny do iPada Air 3 - czyli będzie lżejszy i cieńszy. Urządzenie otrzyma szybszy procesor, więcej pamięci RAM, a także przycisk Home z TouchID czy złącze Lightning. Jego rozmiar nie ulegnie zmianie lub zostanie nieznacznie zwiększony.

iPad mini 6 - najmniejszy tablet Apple również może otrzymać nowy model. Najnowszy mini powinien mieć mniejsze ramki, większy ekran i Touch ID, a także lepsze podzespoły.

Apple Pencil - Skoro są nowe tablety, to nie powinno zabraknąć nowego Apple Pencil. Ten ma dostać subtelne odświeżenie, a także czarny kolor.

iMac2021: Urządzenie do obliczeń osobistych typu all-in-one od giganta z Cupertino otrzyma pierwszą większą aktualizację od - bagatela - 10 lat! Będzie wyglądał podobnie do monitora Pro Display XDR i będzie wyposażony w najnowszy układ krzemowy Apple. Spodziewajcie się, że na rynku pojawią się dwa modele w pięciu opcjach kolorystycznych.

AirTag to lokalizator Bluetooth autorstwa Apple, czyli AirTag. O tym sprzęcie mówi się już od dwóch lat, ale nie doszło do oficjalnej zapowiedzi. Jest to niewielkie akcesorium, które może śledzić i lokalizować zgubione lub skradzione przedmioty.

Apple TV6: Według wiarygodnych przecieków nowy model jest już w zasadzie gotowy i powinien pojawić się jeszcze w tym roku. Urządzenie będzie nieco odświeżone, z HDMI 2.1 i nowym procesorem A14 Bionic.

Raczej nie zobaczymy tego na konferencji.

AirPods3: Co jakiś czas w sieci pojawiają się nowe doniesienia na temat słuchawek od Apple. Były one mniejsze, lżejsze i miały większą baterię niż wersja Pro. Bardziej prawdopodobna jest jednak sierpniowo-wrześniowa data premiery, więc raczej nie będą dostępne już jutro.

iOS 14.5

Prezentacja iOS 14.5, najnowszej wersji, ma być ostatnim punktem konferencji. Najważniejszą cechą nowego iOS 14.5 ma być możliwość odblokowania iPhone'a przez Apple Watch podczas noszenia maski.

Uaktualnienia do iPad OS 14.5, macOS Big Sur 11.3 i watchOS 7.4, tvOS14.5 i HomePod 14.5.
Konferencja Apple Spring Loaded rozpoczyna się we wtorek, 20 kwietnia o godzinie 19:00 PST. Co Apple ogłosi? Już za kilka sekund będziemy wiedzieć!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz