WWDC 2019 odbędzie się w dniach 3-7 czerwca. Jest na co czekać?

Udostępnij

Apple postanowiło uruchomić stronę internetową dotyczącą tegorocznej konferencji WWDC 2019, która będzie odbywać się w dniach 3-7 czerwca w McEnery Convention Center w mieście San Jose. Czego możemy się po niej spodziewać?

WWDC 2019

Do 20 marca zarejestrowani deweloperzy mogą zgłaszać swoją chęć uczestnictwa w wydarzeniu. Ci, którym się uda muszą zakupić następnie bilet, który kosztuje 1599 dolarów i daje możliwość uczestnictwa w ponad stu eksperckich sesjach. O tym, kto dostanie taką szansę, jak co roku, zdecyduje losowanie.

Co możemy zobaczyć podczas eventu?

Z całą pewnością Apple pokaże nam najnowsze wersje swoich systemów operacyjnych. Mowa tu rzecz jasna o iOS 13, macOS 10.15, tvOS 13 oraz watchOS 6.

Nowe oprogramowanie zawsze prezentowane jest pierwszego dnia konferencji podczas sesji, która otwiera całe WWDC. Możemy więc śmiało założyć, że premiera systemów powinna odbyć się 3 czerwca tego roku.

Uniwersalne aplikacje

Apple podobno pracuje od jakiegoś czasu nad kwestią uniwersalizacji swoich aplikacji. Chodzą słuchy, iż podczas WWDC 2019 gigant z Cupertino odda w ręce deweloperów narzędzia, które wspomogą proces konwertować aplikacje iPada na programu dające się uruchomić na Macu.

Z czasem (najprawdopodobniej w kolejnym roku) to narzędzie miałoby być wyposażone w możliwość przerabiania również aplikacji na iPhone’a.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, Apple planuje, aby najpóźniej w 2021 roku w ręce deweloperów trafiła możliwość stworzenia jednej aplikacji, która działać będzie zarówno na iPhonie, iPadzie, jak i Macu.

Zobaczymy nowe urządzenia?

Redaktorzy popularnego serwisu Bloomberg donosili ostatnio, że Apple prawdopodobnie podczas konferencji pokusi się o prezentację najnowszego Maca Pro.

Zanim jednak zaczniemy snuć domysły, musimy poczekać na wiosnę i zobaczyć ile wówczas Apple zaprezentuje nowych urządzeń. Wynika to z tego, iż w kuluarach mówi się, że wiosną powinniśmy spodziewać się podkładki ładującej AirPower, słuchawek AirPods 2, iPada Mini 5, budżetowego iPada oraz iPoda touch.

Jeżeli przedstawiciele amerykańskiej firmy nie pokuszą się o prezentacje tych sprzętów podczas konferencji, która odbędzie się 25 marca, wówczas należy spodziewać się, iż ich premiera odbędzie się właśnie podczas tegorocznego WWDC.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz