Jak podłączyć smartfon do telewizora?

Udostępnij

Chcesz pokazać rodzinie zdjęcia, które udało Ci się zrobić na wakacjach? Śmieszny filmik, który przesłał Ci znajomy, dobrze wyglądałby na dużym ekranie? Okazuje się, że podłączenie smartfona do telewizora nie jest wcale takie trudne. Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu będziesz wiedzieć jak to zrobić najszybciej.

Jak podłączyć smartfon do telewizora Samsung?

Najnowsze telewizory jak np. Samsung mają dostęp do internetu, dzięki czemu możesz podłączyć smartfon do telewizora, żeby oglądać programy. Nie potrzeba do tego żadnych, dodatkowych kabli. Kiedy posiadasz tzw. Smart TV i chcesz połączyć się ze swoim telefonem, to istnieje na to bardzo szybki sposób. Po włączeniu obu urządzeń wybierasz na swoim smartfonie funkcję Screen Mirroring, a następnie wyszukujesz swój telewizor. Po tym, jak urządzenia się sparują, natychmiast powinno dojść do zdublowania ekranów. Ten sposób sprawdzi się nie tylko na Samsungach, więc jeśli zastanawiałeś się jak podłączyć smartfon do telewizora LG - to rozwiązanie również się sprawdzi.

Jeśli nie widzisz nazwy Screen Mirroring na swoim smartfonie możliwe, że funkcja występuje pod innym terminem np. Smart View. Jeśli żadna z tych nazw się nie pojawia, najlepszym sposobem będzie ponowne uruchomienie smartfona i telewizora.

Dzięki sieci wifi możesz nie tylko wyświetlać zawartość w telewizorze, ale też sterować smartfonem jak pilotem. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, kiedy korzystasz z aplikacji, w których trzeba wpisywać tekst, a nie posiadasz klawiatury. Z pewnością pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu.

Sposoby na podłączenie smartfona do telewizora

Masz nowszy telewizor, ale mimo wszystko nie ma on dostępu do Internetu? Pojawia się więc pytanie: jak podłączyć smartfon do telewizora przez USB? Niektóre telewizory mogą posiadać różnego rodzaju dodatki, ale wciąż nie być “Smart”. Wtedy najlepszym sposobem jest użycie wejścia USB. Po podłączeniu kabla, na telefonie z pewnością wyskoczy komunikat, w którym będzie trzeba wyrazić zgodę na dostęp. Po zaakceptowaniu - telefon będzie już podłączony, a zawartość smartfona powinna pojawić się na dużym ekranie.

Jak podłączyć smartfona do telewizora przez HDMI?

Chyba najczęściej zadawanym pytaniem jest: jak podłączyć smartfon do telewizora używając do tego kabla HDMI. Jeśli Twój telewizor nie posiada żadnych nowoczesnych rozwiązań, to na ratunek przychodzą nieco bardziej tradycyjne opcje. Aby to zrobić możliwe, że będziesz potrzebować specjalnej przejściówki Micro - USB - HDMI. Kiedy już podłączymy wszystkie kable we właściwe miejsca - na ekranie telewizora powinno pojawić się to co widzimy na smartfonie. Wspomniana przejściówka jest również odpowiedzią, jeśli zastanawiasz się jak podłączyć smartfon do starego telewizora przez eurozłącze. Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu możesz wyświetlić zawartość telefonu na niemal każdym telewizorze.

Najnowsze telewizory, podobnie jak smartfony oferują coś więcej niż tylko oglądanie filmów. To potężne urządzenia, dzięki którym możesz połączyć się z komputerem czy telefonem. Smart TV pozwala również przechowywać pliki na telewizorze, dzięki czemu możesz nie tylko połączyć ekrany, ale też zgrać zdjęcia i zaprezentować ciekawy pokaz slajdów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz