Konferencja Apple - czego możemy się spodziewać?

Udostępnij

Wszyscy fani Apple zapamiętają 10 września, jako ważny dzień. Powodem jest to, że gigant z Cupertino 10 września zorganizuje swoją konferencję, na której będziemy mogli zobaczyć najnowsze iPhone'y, oraz inny sprzęt. Poznamy również daty premiery nowych systemów operacyjnych od Apple. Zostanie ujawniona jedna nowość: dowiemy się więcej o Apple TV i jego nowych usługach.

iPhone 11, iPhone 11 Pro

Nie wiemy jeszcze, jak będą się nazywać nowe iPhone'y. Choć pojawiły się na ten temat liczne doniesienia, to nazwy nowych iPhone'ów poznamy dopiero jutro. Najbardziej prawdopodobne wydaje się iPhone 11 i warianty związane z tym nazewnictwem.

Apple Watch 5

O Apple Watch 5 w 2018 roku było niezwykle cicho, ale pojawiły się pewne doniesienia. Dotyczyły one przede wszystkim kwestii wizualnych. Zegarek będzie dostępny w wielu różnych obudowach, w tym ceramicznej i tytanowej. Prawdopodobnie będzie miał funkcję mierzenia ciśnienia krwi.
Apple woli w tym przypadku skupić się na kwestiach oprogramowania i watchOS 6 pozostanie głównym tematem.

Apple TV 5

O tym, że Apple, gigant z Cupertino, pracuje nad nową wersją Apple TV nie było jeszcze głośno. Pewne doniesienia na ten temat pojawiły się w sieci dopiero niedawno. Pewnych informacji na ten temat możemy spodziewać się w trakcie konferencji.

W sprzęcie prawdopodobnie wyląduje procesor A12, który będzie obsługiwał HDMI 2.1. Urządzenie to byłoby idealnie zsynchronizowane z Apple TV+ i Apple Arcade.

Apple Bluetooth Tracker

Apple może również wypuścić nowe urządzenie - prawdopodobnie będzie to niewielki lokalizator Bluetooth. Będzie on niezwykle przydatny, gdy trzeba będzie zlokalizować klucze, portfel czy plecak. Sprzęt ten jest identyczny jak podobne lokalizatory produkowane przez inne firmy.

Główną zaletą lokalizatora ma być to, że funkcja znajdowania powinna działać nawet wtedy, gdy urządzenie nie znajduje się w zasięgu Bluetooth iPhone'a, z którym jest sparowane. iOS 13 i inne systemy będą miały specjalną funkcję, która pozwoli na wyszukiwanie zagubionych urządzeń, które nie są podłączone do internetu.
iOS 13, macOS Catlina i inne systemy

Dowiemy się także, kiedy zostaną wydane nowe systemy operacyjne dla urządzeń Apple.
Możemy spodziewać się, że iOS 13, watchOS 6 i tvOS 13 zostaną zaprezentowane przez Apple we wrześniu 2016 roku.

Apple TV+ i Apple Arcade

Szczegóły dotyczące nowych usług Apple, takich jak Apple TV+ i Apple Arcade, powinny zostać omówione na konferencji.

Apple Arcade będzie dostępne wraz z iOS 13 i wszystkimi innymi systemami. Będzie dostępna dla iPhone'a, iPada, Maca i Apple TV. Miesięczny abonament wynosi 4,99 dolarów, a pierwszy miesiąc jest darmowy.
Do końca tej jesieni usługa będzie dostępna w 150 krajach, w tym w Polsce.

Apple TV+ będzie kosztować 9,99 dolarów, a pierwszy miesiąc będzie darmowy.
Usługa ma wystartować w listopadzie. Początkowo będzie miała ograniczoną liczbę oryginalnych produkcji. Jednak z czasem będzie ona poszerzana o nowe premiery.
Usługa będzie dostępna jako dodatek do aplikacji Apple TV. Działa na iPhonie, iPadzie i Apple TV. Jesienią będzie dostępna także na komputerach Mac.

Platforma będzie dostępna także na telewizorach firm Sony, LG, Sony i Samsung.

Co prawdopodobnie zobaczymy - iPada Pro i Maca

Według różnych doniesień, Apple planuje również wypuścić nowego MacBooka Pro z 16-calowym ekranem, Maca Pro oraz monitor Apple Pro Display XDR. Mówiło się także o odświeżonym iPadzie Pro, a także o budżetowym iPadzie.

Te elementy sprzętowe miałyby być dostępne pod koniec roku. Jest mało prawdopodobne, że Apple zapowie te urządzenia na swojej wrześniowej konferencji. Zamiast tego pojawią się one na osobnej, październikowej konferencji.

Jak to się potoczy, dowiemy się już wkrótce. Już jutro, 10 września 2010 r. Konferencja rozpoczyna się o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz