Co Apple pokaże jutro?

Udostępnij

Już jutro, we wtorek 30 października, Apple ogłosi swoje kolejne nowości wydawnicze. Konferencje giganta z Cupertino zawsze wywołują dużo więcej emocji i spekulacji. Od dłuższego czasu zastanawiamy się, co pokaże Apple.

iPad Pro

Wydaje się to pewne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Apple zmienia sporo w kwestii designu swojego urządzenia. Klawisz Home z TouchID ma zniknąć, podążając za trendem ramek otaczających ekran. Ma powstać system rozpoznawania twarzy, czyli Face ID, który będzie działał zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Widać, zwłaszcza na renderach, że urządzenie będzie miało wyostrzone krawędzie.

W pracach są dwa modele: jeden z przekątną 10,5 cala lub 11 cali, a drugi z przekątną 12,9 cala (lub 13 cali). Ze względu na mniejsze ramki, urządzenie nie stanie się większe. iPad Pro prawdopodobnie będzie miał port USB-C zamiast standardowego do tej pory złącza Lightning.

Nowy port wspiera transfer danych w rozdzielczości 4K oraz obsługę HDR. W ustawieniach iOS 12 pojawi się zakładka, która pozwoli użytkownikowi wybrać jakość przesyłanego wideo. Będzie ona dostępna tylko dla użytkowników iPadów Pro.

Nowy iPad będzie miał także złącze magnetyczne. To nowe złącze, które zastąpi Smart Connector. Oczekuje się, że pozwoli ono na magnetyczne podłączanie klawiatur i innych akcesoriów. Uważa się też, że może być wykorzystane do ładowania Apple Pencil.

iPady będą zawierać procesor A12X i wsparcie dla Apple Pencil 2.

Dołączona do zestawu ładowarka ma mieć 18 W.

Apple Pencil 2

iPad Pro musi mieć Apple Pencil 2. Apple może wkrótce wydać nową wersję do swojego rysika, co było szeroko spekulowane. Apple Pencil 2 prawdopodobnie będzie miał magnesy, które pozwolą mu przymocować iPada. Jest to duży problem dla pierwszej generacji, ponieważ użytkownicy nie są pewni, co zrobić ze swoim rysikiem, gdy nie jest używany.

Plotki sugerują, że Apple Pencil 2 będzie wyglądał bardzo podobnie do prawdziwego pióra. Będzie również posiadał klips, dzięki czemu będzie można go przyczepić do kieszeni koszuli.

Ze względu na lepszą interakcję z iPadem Pro, można spodziewać się nowych funkcji dla rysika. Będzie on wykorzystywany w większej liczbie aplikacji i częściej do działań systemowych.

Apple Pencil 2 będzie obsługiwał gesty. Funkcja ta będzie dostępna w iOS 12.1. Użytkownik będzie mógł zmienić rodzaj linii lub pędzla poprzez stuknięcie, przytrzymanie lub inny gest na swoim urządzeniu.

MacBook

Sieć została zalana nowymi informacjami na temat "budżetowego MacBooka", który ma być następcą serii MacBook Air. Prawdopodobnie z nazwy urządzenia zostanie usunięte Air. Zamiast tego będzie to po prostu MacBook. W efekcie zastąpi on dwa modele. Prawdopodobnie będzie miał 13-calowy wyświetlacz Retina, ale obudowa nie będzie większa ze względu na cieńsze ramki. Prawdopodobnie pojawi się też Touch ID.

Zgodnie ze standardami Apple, MacBook będzie bardzo przystępny cenowo - przewiduje się, że będzie kosztował 999 dolarów, ale pojawiają się plotki o cenach sięgających 899 dolarów, a nawet 799 dolarów!

Wiemy, że nowy laptop Apple będzie prawdopodobnie wyposażony w procesor Intela ósmej generacji - Amber Lake. Procesory te są szybsze od swoich poprzedników i bardziej wydajne. Rozważany jest nowy układ T2 lub T3, a także moduł obsługujący LTE.

Jakie inne możliwości możemy mieć już jutro?

Mac Mini

Urządzenie to od czterech lat nie doczekało się następcy. Jednak w zeszłym roku z obozu Apple pojawiły się głosy o nowym modelu. Urządzenie to ma być skierowane do profesjonalistów dzięki dyskowi flash i nowym procesorom.

iMac

Mac Mini można określić jako mini rewolucję. Jednak nowego iMaca można określić bardziej jako delikatne odświeżenie. Nowy iMac będzie wyposażony w wydajniejszy układ graficzny i szybszy procesor.

iPad Mini 5

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia od Ming-Chi Kuo, który zasugerował, że iPad Mini 5, powinien być dostępny już wkrótce. Jak na razie wiemy bardzo niewiele, ale kto wie? Jutrzejsza konferencja może przynieść nam więcej informacji na temat urządzenia.

Smart Keyboard 2, Air Pods 2, AirPower

Choć nie jest to pewne, być może już jutro usłyszymy o akcesoriach dla urządzeń Apple. Smart Keyboard 2 wydaje się być idealną nowością dla iPada Pro. Dzięki tej klawiaturze korzystanie z iPada Pro będzie łatwiejsze i bardziej intuicyjne. O słuchawkach AirPods 2 mówi się już od dawna. To samo tyczy się ładowarki AirPower. Na temat ładowarki AirPower i słuchawek AirPods 2 pojawiło się tyle spekulacji, że trudno to zrozumieć. Miejmy wszyscy nadzieję, że jutrzejsza konferencja rzuci światło na te kwestie.

Już jutro odbędzie się konferencja! Rozpocznie się ona o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz