Powracają plotki na temat iPhone'a 5. Czy będzie tańszy?

Udostępnij

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że Ming-Chi Kuo, analityk branżowy i znana postać w branży, opuszcza KGI Securities. Nie będzie on już na szeroką skalę relacjonował Apple. Człowiek ten był odpowiedzialny za większość wszystkich plotek i doniesień na temat nowych urządzeń firmy z Cupertino.

Jednak już wrócił!

Wydaje się, że Ming-Chi Kuo nie zaprzestał interakcji z informacjami dotyczącymi sprzętu Apple. Tym razem doniesienia nie dotyczą problemów technicznych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, ale ich bazowych cen, od których rozpocznie się ich jesienna sprzedaż. Zauważył on, że ceny te będą znacznie niższe od zeszłorocznych modeli.

Jak wygląda spodziewana zmiana cen?

Według raportów analityków, Apple ma użyć bardzo agresywnej strategii cenowej, aby zwiększyć sprzedaż iPhone'a na całym świecie. Jego prognozy cenowe są dość odmienne od prognoz innych analityków.

  • iPhone 9/iPhone LCD - 600- 700 dolarów - ok. 3000-3000 zł
  • iPhone X 2 - $800 - $900 - około 4.000 4.500 zł - czyli o 200 dolarów więcej niż iPhone X w zeszłym roku.
  • iPhone X Plus - 900$ - 1000$ - około 4,500 - 5,000 zł

Byłaby to prawdziwa gratka dla klientów, gdyby ceny modeli wyglądały w ten sposób. W te rewelacje trudno jest uwierzyć. Choć informacje Ming-Chi Kuo o świecie są często trafne w kwestiach technicznych, to w przypadku cen są nieco mylące.

Biorąc pod uwagę hit sprzedażowy, jaki miał iPhone X, trudno wyobrazić sobie rewolucję cenową. Bardziej prawdopodobne są przewidywania Neila Cybarta, że ceny tegorocznych iPhone'ów będą wyglądały następująco.

  • iPhone 9/iPhone 6'' LCD - 849 dolarów, czyli 4300 złotych.
  • iPhone X 2 - 999 dolarów - około 5 000 złotych
  • iPhone X Plus - 1199 dolarów - około 6000 złotych

Jak widać, między tymi prognozami jest spora różnica. O tym, który analityk był bliższy prawdy przekonamy się, gdy Apple jesienią odsłoni swoje nowe produkty.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz