Pojawiają się pierwsze recenzje iPhone 11 Pro – co zachwyca w nim przede wszystkim?

Udostępnij

Chociaż iPhone’y 11 Pro oraz 11 Pro Max nie miały jeszcze oficjalnej premiery to garstka ludzi na Świecie otrzymała już swój egzemplarz. Mowa oczywiście o dziennikarzach i testerach związanych z branżą. Mieli oni okazje przetestować już najnowsze urządzenie od Apple i część z nich podzieliła się już swoimi odczuciami w Sieci.

iPhone 11 Pro zalety

Najpierw pochylmy się nad tym, co spodobało się pierwszym recenzentom:
Skok jakościowy przedniego aparatu – wielu recenzentów chwali mocno nowy aparat umieszczony z przodu iPhone’a 11 Pro. Ich zdaniem widoczna jest ogromna poprawa, jeśli chodzi o jakość zdjęć, gdy porównamy to z poprzednikiem.

  • Zdecydowanie lepsze zdjęcie wykonywane przez tylne aparaty – zdaniem części testerów, Apple dokonało wręcz „skoku milowego” jeśli chodzi o jakość fotografii, które wykonuje najnowszy iPhone. Ten spory skok wynika nie tylko z uwagi na fakt, że pojawi się trzeci obiektyw, ale kluczowa wydaje się być konfiguracja procesora A13 Bionic z uczeniem maszynowym.
  • Świetny Tryb Nocny – tryb ten pozwala na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć nawet przy kiepskim oświetleniu. Podobno tryb w iPhone przewyższa zdecydowanie ten, który pojawił się chociażby w telefonie Pixel 3, który uchodził za telefon radzący sobie świetnie z fotografowaniem przy słabszym oświetleniu
  • Bardzo wytrzymała bateria – ta zaleta podkreślana jest bardzo często. Jest spory progres, jeśli chodzi o pracę urządzenia na jednym ładowania, zwłaszcza w przypadku iPhone’a 11 Pro Max możemy mówić o dużym skoku. Urządzenie może pracować od 12 do 14 godzin na jednym ładowaniu, co jest niemałym wzrostem w porównaniu z 8-10 godzinami, które mógł działać iPhone Xs Max.

W zasadzie te dwie kwestie, czyli bateria i jakość zdjęć wymieniane były jako te największe, najbardziej zauważalne zalety nowych iPhone’ów 11 Pro. Oprócz tego recenzenci wspominali o:

  • Świetnym wyświetlaczu Super Retina XDR – bardzo duży kontrast 2 000 000:1, wysoka jasność, nawet do 1200 nitów, a do tego technologia Extreme Dynamic Range, czyli HDR. To wszystko powoduje, że fotografie oraz nagrania wideo wyglądają świetnie na nowych iPhone’ach.
  • Lepszym dźwięku – dostrzeżono również, że iPhone 11 Pro lepiej radzi sobie z dźwiękiem, różnice słychać przede wszystkim przy przestrzenności dźwięku,
  • Ładnej i praktycznej obudowie – dziennikarze chwalą matową obudowę z teksturowanej stali, która wygląda schludnie, sprawa wrażenie naprawdę solidnej i nie wyślizguje się z dłoni podczas użytkowania.

iPhone 11 Pro wady

Oto wady, na które najczęściej zwracali uwagę recenzenci:

  • Brak złącza USB-C – o tym wspominają oni zdecydowanie najczęściej. Złącze to jest standardem w urządzeniach elektronicznych, nawet iPad Pro został w nie wyposażony, ale niestety iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max ich nie posiadają.
  • Brak czytnika linii papilarnych w ekranie,
  • Brak wyświetlacza Pro Motion,
  • Brak wsparcia dla technologii 5G,

Te minusy to najczęściej wymieniane przez testerów niedogodności, które znajdują się w urządzeniu.

Okazuje się, że iPhone 11 Pro to naprawdę udane urządzenie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz