Zwycięzcy i przegrani ostatniego tygodnia: uczciwsze telefony i zrzędliwi gracze

Udostępnij

Ponieważ przygotowujemy się na jeden z najbardziej ruchliwych okresów w roku w technice, jest mnóstwo do robotyd. Targi IFA 2020 w Berlinie są tuż za rogiem, Gamescom wystartował w Kolonii, a w przyszłym miesiącu spodziewamy się nowych, ekscytujących produktów firm Apple i Microsoft. Oto nasi zwycięzcy i przegrani z ostatnich siedmiu dni w dziedzinie technologii.

Jak zawsze, zaczniemy od kilku honorowych wyróżnień. Podekranowa kamera samoobsługowa jest od dawna uważana za alternatywne rozwiązanie w stosunku do nacięć i otworów, które przerywają wyświetlanie obrazu. Rozwiązanie z kamerą obrotową, które widzieliśmy jak Asus kontynuował w tym tygodniu na Zenfone 7 Pro jest fajne, ale to co Xiaomi pokazał w piątek jest jeszcze bardziej ekscytujące.

Oczywiście widzieliśmy już wcześniej tę technologię, a Vivo również pracowało nad podobnym rozwiązaniem, ale nie możemy się doczekać, aż przejdzie ono do głównego nurtu.

Zwycięzca ostatniego tygodnia: Zrównoważone smartfony od Fairphone

Od pewnego czasu jesteśmy fanami tego, co Fairphone robi na rynku smartfonów, a w tym tygodniu firma ogłosiła kilka ekscytujących wiadomości. Ubiegłoroczny Fairphone 3 otrzymuje modułowy upgrade. Ulepszenia przyjdą w postaci dwóch nowych modułów kamer: 48-megapikselowej kamery głównej i 16-megapikselowej kamery selfie. Podczas gdy sprzęt nie jest dokładnie przełomowy, to co jest szczególne w tej aktualizacji jest sposób, w jaki to sprzedawane do konsumentów.

Właściciele smartfonów Fairphone 3 mogą zakupić moduły kamer i zainstalować je w swoich istniejących urządzeniach. Możesz wybrać, czy chcesz główną kamerę, która kosztuje 60 €, kamerę selfie za 35 €, czy obie w specjalnej cenie 70 €. Jeśli nie posiadacie Państwo Fairphone 3 i chcecie wejść na pokład, możecie kupić Fairphone 3+, który jest dostarczany z już zainstalowanymi kamerami.

Jasne, cena zakupu w wysokości 469 euro jest dość wysoka dla specyfikacji, które otrzymujesz, ale to, co naprawdę kupujesz, gdy zdecydujesz się na Fairphone 3+ jest bardziej zrównoważona przyszłość i czyste sumienie. Wyrażamy uznanie dla etosu, jaki prezentuje tu holenderska firma, i z tego powodu przyznajemy Fairphone 3+ naszemu zwycięzcy tygodnia!

Przegrani ostatniego tygodnia: Gracze konsolowi

Nigdy nie było lepszego momentu na bycie graczem, prawda? Cóż, nie do końca. Kiedy w tym tygodniu Gamescon wystartował w Kolonii, rynek konsoli domowych jest teraz, moim zdaniem, w dziwnym miejscu. Premiera nowej generacji konsol jest dopiero za kilka miesięcy, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Xbox Series X i Sony PlayStation 5 lądują z wyciszonymi emocjami.

To, co do tej pory widzieliśmy na konsolach, choć ładne, nie krzyczy "next-gen". Jest też cała saga na PlayStation 5 w przedsprzedaży. W tym tygodniu rozeszła się wieść, że nowej konsoli będzie tak mało, że japońska firma prosi klientów, aby zapisali się na nią w przedsprzedaży. W zasadzie jest to system loteryjny.

"Będzie ograniczona ilość konsol PS5 dostępnych w przedsprzedaży", zapowiedziała Sony. Gracze liczący na to, że uda im się zdobyć nowe PS5 na czas wakacji, muszą się tutaj martwić. Nadal nie znamy też ceny ani daty premiery konsoli nowej generacji. Wszystkie rozważane rzeczy, to wygląda jak uruchomienie sprzętu do gier następnej generacji może być nieco rocky. Byłbym zachwycony, że udowodniono mi, że w tym przypadku nie ma racji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz