Te smartfony Samsung będą otrzymywać długoterminowe aktualizacje systemu Android

Udostępnij

Samsung właśnie ogłosił, które smartfony, tabele i tablety będą kwalifikowały się do długoterminowego wsparcia Android.

Kilka dni temu były już doniesienia, że Samsung może rozszerzyć listę swoich smartfonów, które będą dostarczane z Android aktualizacji w ciągu kilku lat. Teraz południowokoreańska firma oficjalnie potwierdziła te raporty w komunikacie prasowym.

W ogłoszeniu Samsung wyjaśnia, które smartfony, tabele składane i tablety będą otrzymywać aktualizacje systemu operacyjnego w ciągu "trzech generacji Android". Program został już ogłoszony podczas prezentacji Notatki 20. Zgodnie z oczekiwaniami, ogłoszenie obejmuje urządzenia, począwszy od Galaxy S10, który został wprowadzony w ubiegłym roku.

Jeśli nie ma zmian w wyborze nazwy lub czasu nowych wersji Androida, właściciele Galaxy S20, na przykład, mogą oczekiwać w sumie trzy nadchodzące wersje Androida. Według Samsunga, seria S20 powinna być również pierwszym, który otrzyma aktualizację do Androida 11. Zgodnie z obecnym planem, aktualizacje będą trwać do Android 13 w 2022 roku.

Zgodnie z oczekiwaniami, lista opublikowana przez Samsunga zawiera nie tylko flagowe modele serii S lub Note, ale także smartfony Galaxy-A. Zapewnia ona również przejrzystość dla posiadaczy składanych smartfonów i tabletów.

Samsung: Te urządzenia będą otrzymywać aktualizacje Androida przez długi czas

Urządzenia te są dostarczane z aktualizacjami Android przez Koreańczyków z Korei Południowej w ciągu trzech pokoleń:

  • Galaxy S: Galaxy S20 Ultra 5G, S20 Ultra, S20+ 5G, S20+, S20 5G, S20 oraz urządzenia S10 5G, S10+, S10e, S10 Lite i przyszłe urządzenia serii S
  • Note Galaxy : Note Galaxy Ultra 5G, Note 20 Ultra, Note 20 5G, Note 20, Note 10+ 5G, Note 10+, Note 10 5G, Note 10, Note 10 Urządzenia serii Lite i Future Note
  • Galaxy Foldable: Galaxy Z Fold2 5G, Z Fold2, Z Flip 5G, Z Flip, Fold 5G, Fold i przyszłe urządzenia serii Z
  • Galaxy A: Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G oraz wybrane przyszłe urządzenia serii A
  • Tablety: Galaxy Tab S7+ 5G, Tab S7+, Tab S7 5G3, Tab S7, Tab S6 5G4, Tab S6, Tab S6 Lite i przyszłe urządzenia Tab-S

Jednak Samsung nie podaje żadnych informacji o tym, kiedy dokładnie i jak szybko dane urządzenie otrzyma odpowiednią aktualizację. Dostępność aktualizacji może się również różnić w zależności od regionu i urządzenia, w zależności od firmy.

Samsung chce korzystać z długoterminowych aktualizacji, aby wspierać użytkowników, którzy używają swoich urządzeń przez coraz dłuższy czas i nie kupują nowego smartfonu lub tabletu co dwa lata. Należy mieć nadzieję, że również inni producenci smartfonów będą obiecywać długoterminowe wsparcie oprogramowania w przyszłości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz