Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a?

Udostępnij

Rozwiązania firmy Apple niewątpliwie wyróżniają się zoptymalizowanym systemem operacyjnym, który pozwala na bezbłędne działanie. Urządzenia często są w stanie błyskawicznie przetwarzać wiele procesów, nawet po wielu latach. iPhone znany jest z tego, że jest sprzętem niezawodnym i pewnym.

Wiele osób słyszało mit, że iOS nigdy się nie zawiesza. Prawda jest taka, że system jest ogólnie mniej niezawodny niż jego konkurenci. Nie oznacza to jednak, że użycie "nigdy" jest nadużyciem. Widzieliśmy tysiące zepsutych "jabłek", a czasami komplikacje były złożone. Wizytę w serwisie możesz zapisać na ostatnią chwilę. Być może będziesz w stanie rozwiązać problem na własną rękę. Dowiedz się, jak zresetować ustawienia iPhone'a.

Co powinieneś zrobić przed przywróceniem iPhone'a do ustawień fabrycznych.

Zanim podejmiesz decyzję o resecie urządzenia, warto przyjrzeć się bardziej subtelnym sposobom. Wyłącz swoje urządzenie, a następnie uruchom je ponownie. Następnie otwórz Ustawienia i przejdź do sekcji "Ogólne". Jeśli jest, możesz sprawdzić, czy dostępna jest aktualizacja. Zainstaluj nową wersję, jeśli masz taką możliwość.

Te działania mogą nie wystarczyć. Wtedy możesz zacząć przygotowywać się do zresetowania wszystkich ustawień iPhone'a. Warto zrobić kopię zapasową. Ta kopia zapasowa może być przydatna, jeśli przywrócenie ustawień fabrycznych nie rozwiąże problemu lub zdecydujesz się cofnąć wszystko. Aby zapisać kopię zapasową, przejdź do sekcji "iCloud" w ustawieniach. Wybierz opcję "Utwórz kopię zapasową teraz".

Nie musi być tak, że z powodu problemów technicznych iPhone musi zostać przywrócony do ustawień fabrycznych. Należy to zrobić w momencie sprzedaży iPhone'a, aby urządzenie było gotowe dla nowego właściciela. Zasady resetu są takie same niezależnie od motywacji. Dowiedz się, jak łatwo wykonać reset.

Instrukcje krok po kroku, aby przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych.

Jeśli masz kopię zapasową, jesteś gotowy do wykonania resetu. Wykonaj poniższe kroki, aby to zrobić:

  1. Przejdź do Ustawień.
  2. Otwórz sekcję "Ogólne".
  3. Stuknij w "Resetuj" na dole listy.
  4. Wybierz jedną z opcji.

Zobaczysz, że istnieje wiele sposobów na przywrócenie iPhone'a do ustawień fabrycznych. Warto przybliżyć działania, jakie może wykonać każda z opcji.

  • Najtrudniejszym aspektem resetu jest wymazanie ustawień i zawartości. Pozwoli to na zresetowanie wszystkich ustawień i usunięcie wszelkich zapisanych nośników i danych.
  • Wszystkie ustawienia pozwalają jedynie na konfigurację poszczególnych narzędzi. Możesz zresetować ustawienia sieci, słownik klawiatury, prywatność, lokalizację i karty związane z Apple Pay. Twoje nośniki nie zostaną zmienione.
  • Ustawienia sieciowe odnoszą się do konfiguracji WiFi, zaufanych certyfikatów i używanej sieci VPN czy nazwy urządzenia wpisanej w sekcji "To urządzenie". O inne obszary nie musicie się martwić. Nie zostaną one utracone.
  • Słownik klawiatury przechowuje wszystkie słowa, których urządzenie nauczyło się podczas korzystania z różnych aplikacji.
  • Układ ikon reprezentujących aplikacje na ekranie startowym nazywany jest "ekranem startowym".
  • Wszystkie usługi i aplikacje, które wymagają dostępu do tych obszarów, będą powiązane z danymi dotyczącymi lokalizacji/prywatności.

Co powinienem zrobić, jeśli ustawienia fabryczne iPhone'a nie działają?

Resetowanie ustawień to kolejna metoda na uwolnienie najpotężniejszej artylerii, jaką posiadasz. Ponieważ wszystkie inne opcje zawiodły, decydujesz się na ten krok. Jeśli przywrócenie ustawień nie pomoże, możesz mieć ograniczone możliwości i będziesz potrzebował pomocy specjalisty. Należy skontaktować się z zespołem pogwarancyjnym, aby omówić problemy i rozwiązania. Specjalista zbada iPhone'a i przedstawi diagnozę. W ciągu kilku dni smartfon powinien zostać w pełni odzyskany.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz